Nederlanders geven fors meer uit aan toerisme

maandag 14 juli 2008 | 09:57 | Laatst bijgewerkt op: maandag 14 juli 2008 | 10:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Nederlanders hebben vorig jaar fors meer geld uitgegeven aan toerisme. ANP Photo

Nederlanders hebben vorig jaar fors meer geld uitgegeven aan toerisme. ANP Photo

VOORBURG (ANP) - Nederlanders en vakantiegangers van over de grens hebben vorig jaar fors meer geld uitgegeven aan toerisme in Nederland. Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek maandag.

Bij elkaar opgeteld gaat het om 35,3 miljard euro, 5,5 procent meer dan in 2006. Gecorrigeerd voor inflatie gaat het om een toename met 3,4 procent.

Buitenlandse toeristen en zakenlieden gaven vorig jaar 6,8 miljard euro uit in Nederland, terwijl Nederlandse toeristen 28,5 miljard euro besteedden. Het toerisme leverde in 2007 een bijdrage van 3 procent aan het totale bruto binnenlands product. In 2006 lag dat percentage op hetzelfde peil.

Het CBS wijst er op dat de uitgaven aan toerisme zeer gevoelig zijn voor schommelingen in de algemene welvaart. Na 2000 viel de economische groei terug naar bijna 0 procent. Destijds krompen de uitgaven aan toerisme in Nederland zelfs twee jaar op rij.

,,Toen in 2004 de economie opveerde, liepen ook de uitgaven aan toerisme weer gestaag op'', aldus het CBS. ,,De volumegroei van de toeristische uitgaven in 2006 en 2007 ging redelijk gelijk op met de forse groei van de economie en het stijgende consumentenvertrouwen in deze jaren.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .

Hypotheeklead


Specials

Discussie

Lucia de B. onschuldig?

Als de rechtbank de eis van het Openbaar Ministerie inwilligt wordt Lucia de B. alsnog vrijgesproken van onder meer moord op zeven ziekenhuispatiënten. Gelooft u in haar onschuld?

De broekriem aanhalen

Minister van Financiën De Jager vindt dat we allemaal de broekriem moeten aanhalen nu Nederland veel moet bezuinigen. Heeft uw riem nog een gaatje over?

Zwarte doos in de auto

Minister Eurlings voelt wel wat voor een kastje in de auto die de snelheid controleert. Dat zou goed zijn voor de veiligheid. Wilt u zo'n kstje in de auto?

ID-plicht voor ouderen afschaffen?

Ouderen zouden moeten worden vrijgesteld van identificatieplicht omdat het te lastig voor ze is een ID te halen en ze veelal binnenzitten. Vindt u een vrijstelling ok?