Vlietland Ziekenhuis doet aangifte bedreiging

  dinsdag 09 maart 2010 | 15:59 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 09 maart 2010 | 16:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. ANP

Het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. ANP

SCHIEDAM (ANP) - Het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam doet aangifte omdat een groep van 25 mensen vorige week het personeel verbaal bedreigde. Dat maakte een woordvoerster dinsdag bekend.

De familieleden waren boos omdat zij op de intensive care geen afscheid mochten nemen van hun dierbare die net was gestorven. Het ziekenhuis wilde het lichaam tegen de zin van de boze menigte verplaatsen naar het mortuarium.

Het ziekenhuis doet aangifte omdat het dit gedrag niet tolereert. ,,Wij willen de veiligheid van het personeel en de patiënten waarborgen'', aldus de woordvoerster.

Eerder dit jaar keerden in het Sint Jansdalziekenhuis in Harderwijk familieleden van een overleden man zich eveneens tegen het personeel omdat ze niet bij het lichaam van hun naaste mochten. Kort daarvoor werd er personeel bedreigd in Bergen op Zoom en misdroegen twee jongeren zich op de eerstehulpafdeling van een ziekenhuis in Nijmegen, nadat zij betrokken waren geweest bij een verkeersongeval waardoor een man overleed.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Betrokkenen hebben zo te lezen ook geen inburgeringscursus gevolgd.
Anders zouden ze toch iets moeten weten over de gebruiken in dit land.
Bovendien snapt men hopelijk ook dat op een intensive care geen behoefte hebt aan rouwende volksstammen. Er zijn nog meer zieken op zo.n afdeling.
H.Zielstra - 09-03-2010 | 16:14

U kon tot 08-04-2010 reageren op dit artikel.