Bisschoppen: extern, onafhankelijk onderzoek

  dinsdag 09 maart 2010 | 16:37 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 10 maart 2010 | 09:46

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto ANP

foto ANP

ZEIST (ANP) - De Rooms-Katholieke Kerk in Nederland stelt een breed, extern en onafhankelijk onderzoek in naar het misbruik binnen rooms-katholieke instellingen. Oud-Kamervoorzitter Wim Deetman (CDA) zal de onderzoekscommissie begeleiden.

,,We zijn diep geraakt door de aangrijpende verhalen over seksueel misbruik. Het is een donkere bladzijde in de geschiedenis van de katholieke kerk.'' Dat zei bisschop Gerard de Korte op een persbijeenkomst in Zeist.

Een aangrijpende en schokkende documentaire zond de belgische tv-zender canvas uit op 3 februari.

De film "Chosen" is hier te zien en gaat over misbruik op Britse scholen

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Nee, ik ben niet katholiek en dit misbruik mocht natuurlijk niet gebeuren.
Is ook op geen enkele manier goed te praten.
Maar er waren ook andere broeders, nonnen en wat nog meer.
De kerk heeft ook veel goed gedaan. Het is wel makkelijk om de hele kerk hiervoor af te branden, maar niet eerlijk tegenover deze mensen.
Ik wens alle betrokken slachtoffers veel sterkte. Alles wat zo ver weggestopt zat zal weer boven komen.
Er gaan veel slachtoffers opnieuw een moeilijke tijd krijgen. Maar hopelijk kan het nu op een goede manier afgesloten worden. Vergeten zal nooit kunnen, maar praten kan helpen! Zeker nu er begrip is, wat er vroeger niet was.
kritikaster - 10-03-2010 | 09:53

U kon tot 09-04-2010 reageren op dit artikel.