Job Cohen wil Bos opvolgen

  vrijdag 12 maart 2010 | 14:03 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 maart 2010 | 09:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Job Cohen tijdens de persconferentie waarin hij zijn ambitie als lijsttrekker bekend maakte. ANP

Job Cohen tijdens de persconferentie waarin hij zijn ambitie als lijsttrekker bekend maakte. ANP

Voormalig burgemeester  van Amsterdam,  Job Cohen. ANP

Voormalig burgemeester van Amsterdam, Job Cohen. ANP

1/2
start playing the slideshow

AMSTERDAM - Job Cohen treedt per direct terug als burgemeester van Amsterdam en stelt zich kandidaat als lijsttrekker van de PvdA. Hij zei dat vrijdagmiddag op een persconferentie op het partijkantoor van de PvdA. 'Vandaag stel ik mij met grote overtuiging kandidaat voor het lijsttrekkerschap van de PvdA.’ Met die woorden maakte Job Cohen vrijdagmiddag op het PvdA-partijbureau zijn kandidatuur bekend.

Hij treedt per direct terug als burgemeester van Amsterdam. Hij noemde dat ‘een groot offer.’ ‘Het is de mooiste functie die ik ooit in mijn leven gehad heb.’ Hij bood excuses aan voor het plotselinge vertrek uit de stad waar hij zo van is gaan houden.

‘De afgelopen jaren ben ik Amsterdammer geworden en zal dat mijn hele leven blijven.’

Cohen gaf aan dat hij al van jongs af aan betrokken is bij de PvdA. Hij is sinds zijn achttiende lid van de partij, zijn ouders behoorden tot de allereerste leden, zijn moeder was lid van de gemeenteraad in Heemstede.

Cohen zei het vertrek van Bos te betreuren, maar ook te respecteren. ‘Hij heeft de PvdA met hart en ziel gediend. Telkens de guts en energie gehad door te gaan. Dat deed hij niet voor zichzelf maar voor zijn idealen.’

Cohen werd door Wouter Bos vrijdag aangewezen als zijn gedroomde opvolger als lijsttrekker en kandidaat voor het premierschap namens de PvdA. Bos vertrekt omdat hij meer tijd aan zijn gezin wil besteden.

Cohen is burgemeester sinds januari 2001. Locoburgemeester is de PvdA-wethouder Lodewijk Asscher.

Bekijk hier Live de livestream van Politiek 24

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Cohen is natuurlijk een prima boegbeeld voor de PvdA.
Trouwens, het is nogal een teken van onvermogen om PVV aanhangers zo te schofferen als sommige hier doen.
Resultaat van 30 jaar massa immigratie en de daarop mislukte integratie verscheurt dit land helaas al steeds meer en meer...
Venter - 13-03-2010 | 09:53
Cohen for President!
Een goede zet om een bruggebouwer als Cohen naar voren te schuiven.
En wat wilders betreft.....dat is een grote schreeuwer met z'n tokkie-aanhang.
Joop - 12-03-2010 | 21:15
Ik ben er blij mee!
Geblondeerde cavia-aanhangers beginnen ook hier al weer flink te roeptoeteren omdat ze het einde van hun grote "blonde"leider nu wel met heel rasse schreden zien naderen. Het wordt weer de hoogste tijd voor een beetje fatsoen in woord en daad in de nederlandse politiek en in ons land.
Wat mij betreft is iedere Nederlander (oud en nieuw, hier geboren en elders geboren) welkom in ons land.

Job, mijn stem heb je!

PS., hierdenaar: beloof je dat, ben zelfs bereid je treinkaartje (enkeltje) te betalen
ToppieJobbie - 12-03-2010 | 21:14
Doei hierdenaar, pas op hoor, in Duitsland hebben ze oj een socialistische partij, is ook veel groter dan in Nederland. En in dat land kennen ze geen partij ls de pvv.
Dus je komt nooit terug, mooizo, bedankt en niet tot ziens
pvvbah - 12-03-2010 | 20:40
Dat wordt een heerlijke linkse lente! Rechts Nederland, gaat u maar rustig slapen, vadertje Cohen waakt over u!
Roel - 12-03-2010 | 20:11

U kon tot 12-04-2010 reageren op dit artikel.