CDA-fractie wil meer informatie van Verhagen

  dinsdag 24 augustus 2010 | 22:50 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 24 augustus 2010 | 23:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het CDA-partijkantoor. ANP

Het CDA-partijkantoor. ANP

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de CDA-fractie wil van fractievoorzitter Maxime Verhagen meer informatie over het verloop van de formatieonderhandelingen tussen VVD, PVV en CDA. Een aantal CDA-Tweede Kamerleden heeft dat dinsdag in een heftige en soms emotionele vergadering duidelijk gemaakt, zo bevestigen bronnen in de fractie.

Sommigen hadden kritiek op Verhagen en de informatie die hij geeft over het proces aan tafel bij informateur Ivo Opstelten. Daar onderhandelt Verhagen nu ruim twee weken met VVD-leider Mark Rutte en PVV-leider Geert Wilders over een regeer- en een gedoogakkoord voor een minderheidskabinet van VVD en CDA, dat in de Kamer gesteund zal worden door de PVV. Sommige fractieleden voelen zich ook onvoldoende gehoord en menen dat Verhagen te veel op eigen houtje opereert. Volgens ingewijden herkende mede-onderhandelaar Ab Klink zich wel in de kritiek, maar vond die bij Verhagen nog weinig gehoor. De fractievergadering is zonder duidelijke slotconclusie geëindigd.

Ook op het CDA-partijbureau werden dinsdagavond kritische vragen gesteld tijdens een bijeenkomst met prominenten die niet meer actief zijn in de Haagse politiek. Oud-premiers Ruud Lubbers, Piet de Jong en Dries van Agt, oud-ministers Elco Brinkman, Wim Deetman, Onno Ruding en Carla Peijs en andere prominenten als fractievoorzitter Jos Werner in de senaat lieten zich bijpraten door waarnemend partijvoorzitter Henk Bleker.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ Jan Wandelaar,

Ik denk ook dat Wilders gedrag komt door de andere twee, maar hij is zelf verantwoordelijk voor zijn gedrag. Zolang als de PVV bestaat heeft Wilders zich nog nooit wat van een ander aangetroken en altijd achter zijn standpunten blijven staan. Nu meneer misschien een klein beetje in de melk te brokkelen krijg word hij net als alle andere en doet waar hij andere voor verfoeide. Ook vind ik dat hij als hij mee wil praten ook mee moet doen. Dan maar in een minderheids kabinet met de VVD dan hebben ze meer zetels dan VVD/CDA.

Ben geen aanhanger van Wilders maar dat is duidelijk hoop ik.
Theoderick - 25-08-2010 | 13:11
@ Theoderick:
Zou het gedrag van Wilders, wat mij net zo min bevalt als vele anderen, niet ook enigszins opgelegd worden door de twee anderen in dit circus? Om nog maar te zwijgen over Opstelten!
Waar het toch om gaat is dat de PVV gedoogsteun kan gaan verlenen en eerlijk gezegd zit ik niet te wachten op updates van gemierenneuk op de vierkante millimeter waar het ongetwijfeld over gaat in dat 'overleg'. Ik ben wel geamuseerd door de commotie in het CDA. Allerlei fossielen, die zelf ooit tot grote hoogte konden stijgen in het CDA door precies het gedrag wat ze nu Verhagen verwijten, melden zich om hun ongenoegen te uiten. Die arme drommels vergeten kennelijk dat zijzélf Verhagen naar voren hebben geschoven toen Balkenende jammerlijk faalde en het CDA hem als een hete aardappel liet vallen. En dan nu zeuren om meer openheid op een manier die een verwend kind hen niet zou verbeteren! Ze zijn zo oud dat ze geholpen moeten worden om in een auto te stappen. Het denkvermogen is net zo stram als lijf en leden en het zou me niks verbazen als sommigen al een bezoekje van meneer Alzheimer hebben gekregen.
Jan Wandelaar - 25-08-2010 | 12:31
@ Wompus,

Kijk even wat jouw grote leider nu doet. Hij doet presies wat hij belooft had niet te doen.
Zoals Maud al aangeeft achterkamertjes-politiek veel heel veel standpunten laten vallen. En het belangrijkste wat mij betef niet echt meedoen om dat dat te moeilijk is voor de PVV.

Maar ik zal ook wel een rode leugenaar zijn volgens jou.
Theoderick - 25-08-2010 | 10:43
Ik ben een medestander van de PVV en ik vind nieuwe verkiezingen de beste optie op het ogenblik om de linkse leugens aan de kaak te stellen.
Nu de rode achterbakse streken als een stinkende diareegolf door de linkse mediariolen spoelen, brengen alleen nieuwe verkiezingen uitkomst.
De PVV kan dan nogmaals hun 65 standpunt verdedigen en opkomen voor de kleinere ondernemers en de werkende man. De ruggengraat van ons lieve land. Iedereen aan het werk naar capaciteiten.
Volgens mijn vaste overtuiging zal de wil van ons volk dan de PVV straks een overweldige meerderheid geven. De mensen zijn het gedraai zat en willen een veilig en rechtvaardig Nederland.
wompus - 25-08-2010 | 00:41
Proberen die stokoude "prominenten" het CDA helemaal te laten verdwijnen. Of hebben ze z,on hekel aan Nederland dat het volgens hen helemaal van de kaart moet worden gewist.
Wompus - 25-08-2010 | 00:02

U kon tot 23-09-2010 reageren op dit artikel.