Aanvaller agenten had contact met Hofstadgroep

maandag 15 oktober 2007 | 12:08 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 25 september 2009 | 01:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Burgemeester Cohen staat de pers te woord over het neerschieten van een verdachte in politiebureau Slotervaart. foto ANP

Burgemeester Cohen staat de pers te woord over het neerschieten van een verdachte in politiebureau Slotervaart. foto ANP

De man die zondag in een politiebureau in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart is neergeschoten, had contact met de Hofstadgroep. ANP Photo

De man die zondag in een politiebureau in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart is neergeschoten, had contact met de Hofstadgroep. ANP Photo

1/2
start playing the slideshow

AMSTERDAM (ANP) - De man die zondag in een politiebureau in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart is neergeschoten door een agente en kort daarop overleed, had in 2005 contact met leden van de Hofstadgroep.

Het gaat om de 22-jarige Bilal B., een Amsterdammer van Marokkaanse afkomst. Dat zei hoofdofficier van justitie, Leo de Wit, maandag tijdens een persconferentie.

De man werd in april van dit jaar op last van de rechter met psychische klachten in een kliniek opgenomen. In augustus is hij daaruit ontslagen, aldus de hoofdofficier. Afgelopen vrijdag keerde hij vrijwillig terug naar de kliniek met suïcidale neigingen. Op zondagochtend ging hij op eigen verzoek naar buiten, onder begeleiding. Rond 11.30 uur onttrok hij zich echter aan zijn begeleider, waarna het drama in het politiebureau zich voltrok.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
gelukkig had het stadsdeel een kamertje gereserveerd om de4 buurtbewoners onder genot van koffie en verse broodjes tot rust te laten komen.
zouden die agentenal een bloemetje hebben gehad of behoorden zxij niet tot de doelgroep.
misselijk makend dit gedoe.
krelis - 16-10-2007 | 10:04


Een zeer tragische dood
Uiteraard is zelfverdediging, toegestaan in een levensbedreigende situatie, maar de vraag is,
of de dood niet voorkomen had kunnen worden
Bovendien kunnen vragen worden gesteld bij het onafhankelijke karakter van het onderzoek, aangezien de Rijksrecherche onderdeel van de politie vormt
Het refereren aan de ''Hofstadgroep''criminaliseert het slachtoffer nodeloos
Astrid Essed - 16-10-2007 | 10:03

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .


Specials


Discussie

Feestje ministerie

Een miljoen euro kost de viering van het 75-jarig bestaan van het ministerie van LNV, inclusief de uitgave van glossy 'Gerda'. Mag het feestje dit kosten?

Fraude Jan des Bouvrie

De beroemde interieurontwerper Jan des Bouvrie wordt verdacht van vastgoedfraude. Vorig jaar werd hij Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Moet hij zijn lintje inleveren als hij schuldig wordt bevonden?

Boekenweekgeschenk

Koopt u binnen de komende tien dagen een boek om het gratis boekenweekgeschenk in bezit te krijgen?

'Havo en vmbo samen wiskunde geven'. Een goed plan?

Geef het vmbo theoretische leerweg (de vroegere mavo) en de havo samen wiskunde in de brugklas. Dat is een van de adviezen van de Onderwijsraad om de doorstroommogelijkheden in het middelbaar onderwijs te vergroten. Vindt u dat een goed plan?