Griekse betogers bezetten filmzaal

zaterdag 20 december 2008 | 17:57 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 20 december 2008 | 20:25

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op een plein in Thessaloniki gooiden jongeren taartjes naar de burgemeester van de stad, Vassilis Papageorgopoulos. De burgemeester woonde op het plein een kerstfeest bij. ANP Photo

Op een plein in Thessaloniki gooiden jongeren taartjes naar de burgemeester van de stad, Vassilis Papageorgopoulos. De burgemeester woonde op het plein een kerstfeest bij. ANP Photo

THESSALONIKI (ANP) - Griekse jongeren hebben zaterdag in de noordelijke stad Thessaloniki het filmcomplex Olympia bezet. De actievoerders toonden een vlag om hun solidariteit te tonen met de jongeren die tijdens de rellen van de afgelopen weken zijn aangehouden.

Op een plein elders in Thessaloniki gooiden jongeren taartjes naar de burgemeester van de stad, Vassilis Papageorgopoulos. De burgemeester woonde op het plein een kerstfeest bij.

Ook in de hoofdstad Athene lieten actievoerders van zich horen. Ze gooiden benzinebommen naar het ministerie van Financiën. Verder werden twee auto's in brand gestoken en bestookten tientallen jongeren de politie met eieren en afval.

Griekenland gaat al twee weken gebukt onder onlusten. De rellen begonnen, nadat een 15-jarige Atheense scholier op 6 december was omgekomen door een politiekogel. In de afgelopen weken zijn in Thessaloniki, Athene en andere Griekse steden ongeveer tweehonderd mensen opgepakt.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .