Wall Street opent met stevige koerswinst

  dinsdag 09 februari 2010 | 15:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met stevige winsten geopend. Speculatie over een Europees reddingsplan voor Griekenland en de hogere grondstoffenprijzen zorgden voor steun. De toonaangevende Dow-Jonesindex klom weer tot boven de 10.000 punten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een winst van 1,2 procent op 10.029 punten. Maandag sloot de Dow nog voor het eerst sinds november onder de 10.000 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,2 procent tot 1069 punten. De technologiebeurs Nasdaq liet een winst zien van 1,3 procent tot 2154 punten.

Er doen geruchten de ronde dat andere eurolanden het met grote schulden kampende Griekenland te hulp gaan schieten. De zorgen over de schuldenproblematiek van Griekenland, Portugal en Spanje houden beleggers al enige tijd bezig.

De grondstoffenprijzen gingen dinsdag omhoog en gaven daarmee steun aan de mijnbouw- en metaalfondsen. Aluminiumconcern Alcoa steeg 3,3 procent. De olieprijs liep met 1,2 procent op tot 72,77 dollar per vat. Oliemaatschappij ExxonMobil ging 1,2 procent vooruit.

Frisdrankconcern Coca-Cola kwam met cijfers over het vierde kwartaal. De nettowinst steeg tot 1,5 miljard dollar van 995 miljoen dollar een jaar eerder. De omzet ging met 5 procent omhoog tot 7,5 miljard dollar. De resultaten waren in lijn met de verwachtingen. Het aandeel won 1,6 procent.


U kon tot 11-03-2010 reageren op dit artikel.


Heeft u zelf ervaring met faillissementsfraude of wilt u reageren op dit artikel? E-mail de redactie.

de Ondernemer

Z24