Schaatsmarathon Haidersee afgelast

  zaterdag 04 februari 2012 | 08:18 | Laatst bijgewerkt op: zondag 05 februari 2012 | 15:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Door hevige sneeuwval in de nacht van vrijdag op zaterdag is de natuurijsmarathon op de Haidersee afgelast. Foto: Arjan Morsink

Door hevige sneeuwval in de nacht van vrijdag op zaterdag is de natuurijsmarathon op de Haidersee afgelast. Foto: Arjan Morsink

Door hevige sneeuwval in de nacht van vrijdag op zaterdag is de natuurijsmarathon op de Haidersee afgelast. Foto: Arjan Morsink

Door hevige sneeuwval in de nacht van vrijdag op zaterdag is de natuurijsmarathon op de Haidersee afgelast. Foto: Arjan Morsink

De natuurijsmarathon op de Haidersee is afgelast vanwege hevige sneeuwval. Foto: Walter van Zoeren

De natuurijsmarathon op de Haidersee is afgelast vanwege hevige sneeuwval. Foto: Walter van Zoeren

1/3
start playing the slideshow

St.VALENTIN – De natuurijsmarathon die zaterdag zou worden gehouden op de Italiaanse Haidersee is vanwege barre weersomstandigheden afgelast. Dat besluit is zaterdagmorgen in alle vroegte genomen. De in de afgelopen dagen aangelegde baan is afgelopen nacht als gevolg van een zeer sterke noordenwind onder een laag sneeuw gekomen. Op sommige plekken ligt de sneeuw anderhalve meter hoog.

Zo’n 250 lezers van de regionale dagbladen De Twentsche Courant Tubantia en De Stentor zouden vandaag de 50, 100, 150 of 200 km gaan rijden op het bevroren bergmeer (1460 meter hoogte) in Zuid-Tirol. Vrijdag kon er nog wel getraind worden op de tien kilometer lange baan.

‘Het is onverantwoord om het evenement door te laten gaan’, concludeerde voorzitter Wiebe Barkey van de Stichting Alternatieve Elfstedentocht, die de organisatie van de toertochten verzorgt. ‘We kunnen onmogelijk nog een baan prepareren. ‘ Om vijf uur zaterdagmorgen werd in een ‘crisisoverleg’ met de beide dagbladen en andere betrokken besloten de tocht af te gelasten en de schaatsers niet op het ijs toe te laten.

De temperatuur bij de Haidersee bedroeg vanmorgen – 22 graden, de gevoelstemperatuur lag door de snijdende noordenwind nog veel lager. Dat leverde ook problemen ook voor auto’s en bussen die niet of moeilijk konden starten. Vanaf zes uur vanmorgen is de organisatie druk in de weer geweest om alle deelnemers – verdeeld over twintig hotels in vier plaatsen rond het meer – in te lichten.

De regionale omroep RTV Oost, die vandaag tussen 09.00 en 17.00 uur een live-programma zou verzorgen op radio en televisie, komt vandaag met enkele speciale uitzendingen. Daarin wordt de situatie rond de Haidersee onder de loep genomen, komen de organisatoren aan het woord en reageren deelnemers op de afgelasting.

De deelnemers uit Overijssel en Gelderland hebben vandaag vrij ter besteding. Voor vanavond staat een feestavond gepland in het Vereinsgebouw in Reschen. Zondagmorgen rijdt het buskonvooi terug naar Nederland.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Deze reacties geven precies weer hoe onze maatschappij er voor staat. Stupide!

Piet heeft makkeljk praten achter zijn PC of laptop lekker warm bij de kachel.
Rini Festini - 04-02-2012 | 12:52
gefeliciteerd ermee.
q - 04-02-2012 | 08:42
Het worden in toenemende mate "mooi weer" tochtjes, zo moeilijk is het immers niet om een baan een beetje sneeuwvrij te maken, het is maar goed dat die Friezen dat anders aanpakken, anders had je het spectakel van 1963 wel kunnen vergeten.
Piet - 04-02-2012 | 09:54
Nou Tijhuis, zit je in een wak?
Lekker naar de klote dan maar :)
Marcel - 04-02-2012 | 12:14

U kon tot 06-03-2012 reageren op dit artikel.


Headlines

Discussie

Tentenkamp Ter Apel

Leers biedt protesterende Irakezen voldoende waarborgen voor hun veiligheid. Het tentenkamp in Ter Apel kan weg.