DEN HAAG - Zorgverzekeraars moeten beter farmaceutische zorg inkopen. Daar profiteert de patiënt van. Nu worden de nieuwe farmaceutische zorgprestaties nog maar mondjesmaat ingekocht. Dat zei voorzitter Jan Smits van de beroeps- en brancheorganisatie voor apothekers KNMP dinsdag in zijn nieuwjaarsboodschap.
Per 1 januari van dit jaar heeft de overheid een nieuw systeem van vrije prijzen en nieuwe prestaties in de farmacie geïntroduceerd.
Voordeel
Volgens Smits profiteert de patiënt hiervan doordat hij betere begeleiding krijgt bij het medicijngebruik en de apotheker gehonoreerd wordt voor het leveren van farmaceutische zorg.
'Verzekeraars afwezig'
De zorgverzekeraars hebben echter volgens Smits een veel te afhoudende houding. "Ik zie grote afwezigheid van de zorgverzekeraars bij de grote veranderingen die in de farmacie plaatsvinden.''



Sorteer reacties





















U kon tot 02-02-2012 reageren op dit artikel.