BRUSSEL - In het Brusselse stadhuis hebben België, Nederland en Luxemburg vrijdag het nieuwe Benelux-verdrag gelanceerd. Het verdrag van de 'Benelux Unie', zoals de samenwerking nu officieel heet, trad op 1 januari in werking. Het komt in de plaats van de Benelux Economische Unie uit 1958.
De Benelux-samenwerking tussen de drie landen was in bepaalde opzichten een voorloper van de Europese Unie. Dankzij het nieuwe verdrag kan de Benelux binnen de Europese Unie zijn voortrekkersrol blijven spelen, zei de Belgische minister Didier Reynders (Buitenlandse Zaken). Duurzame ontwikkeling, Justitie en Binnenlandse Zaken zijn nu toegevoegd aan het werkterrein.
Reynders bepleit dat de ministers van België, Nederland en Luxemburg vooroverleg houden voor elke ministerraad van de Europese Unie. Daar kunnen ze dan gezamenlijke standpunten afspreken.


Sorteer reacties



















U kon tot 04-03-2012 reageren op dit artikel.