DEN HAAG - De leden van het CDA verzetten zich tegen de huidige kabinetsplannen om te bezuinigen op het passend onderwijs. Tijdens het Voorjaarscongres van de christendemocraten zaterdag hebben de leden een resolutie aangenomen, waarin wordt gevraagd de ingreep te verzachten voor deze groep van kwetsbare leerlingen.
Zie ook:
Fractievoorzitter Sybrand van Haersma Buma van het CDA in de Tweede Kamer hield de leden voor dat er nog altijd 3,4 miljard euro naar het passend onderwijs gaat. Hij waarschuwde dat de 300 miljoen euro aan bezuinigingen dan elders gezocht moeten worden en daar ook pijn doen.
Regeerakkoord
Wel zei Van Haersma Buma gerustgesteld te zijn dat in het voorstel van de leden de noodzaak om het stelsel van het passend onderwijs te hervormen wordt onderschreven. Volgens hem worden nu veel te veel leerlingen onnodig "een stempel opgeplakt".
Verantwoordelijk CDA-minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs wees erop dat ze wel het bezuinigingspakket moet uitvoeren dat in het regeerakkoord staat van het minderheidskabinet van VVD en CDA met gedoogsteun van PVV. De bewindsvrouw is nog in overleg met scholen en andere betrokkenen over een zorgvuldige uitvoering van de plannen.
Elders bezuinigen
Het is de bedoeling dat in de loop van 2012 de plannen worden doorgevoerd. Direct vanaf het begin moet al een groot deel van de bezuinigingen binnengehaald worden om in 2013 uit te komen op een jaarlijkse besparing van 300 miljoen euro.
Van Bijsterveldt zei te begrijpen dat mensen zich hierover zorgen maken, maar het alternatief is volgens haar dat ze ergens anders moet bezuinigen en dat het daar dan ook pijn doet. De onderwijsvakbond AOb reageerde verheugd op het aannemen van de resolutie. "We hopen dat de minister de wens van dit congres niet gaat negeren."
Vooraf deelden enkele tientallen actievoerders snoepjes in de vorm van een hart uit aan de congresgangers. Ze droegen shawls met de tekst 'Heb hart voor passend onderwijs', aldus een woordvoerder van CNV Onderwijs.



Sorteer reacties











