Romney neemt rivaal Santorum op de korrel

  donderdag 23 februari 2012 | 13:13

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: EPA

Foto: EPA

MESA - De Republikeinse presidentskandidaten Mitt Romney en Rick Santorum hebben elkaar het vuur na aan de schenen gelegd tijdens een debat in Mesa, Arizona. Het was de eerste keer dat de twee het zo nadrukkelijk op elkaar gemunt hadden.

Santorum is in korte tijd opgeklommen van kandidaat in de achterhoede tot belangrijkste rivaal van Romney. Die viel Santorum woensdag dan ook keihard aan. "Terwijl ik vocht om de Olympische Winterspelen te redden, was jij aan het vechten om de Brug naar Nergens te redden", aldus Romney.

Projecten
Hij verwees daarmee naar een brug in Alaska die nooit is gebouwd en werd gezien als een geldverslindend politiek project. Als Congreslid steunde Santorum de aanleg.

Romney probeerde zo Santorums imago van degelijke conservatief te breken. Hij en kandidaat Ron Paul wisten Santorum nog een paar keer in het defensief te brengen met diens staat van dienst als Congreslid.

Hervormingen
Santorum liet zich niet onbetuigd. Hij hield vol dat Romney's hervormingen van de gezondheidszorg in Massachusetts sterk lijken op 'Obamacare', de door veel Republikeinen gehate zorgwet van president Barack Obama.

De Republikeinse voorverkiezingen gaan op 28 februari verder in de staten Arizona en Michigan.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hij heeft een diploma van Windesheim.
casper jansen - 23-02-2012 | 15:01
hebben elkaar het vuur na aan de schenen gelegd
Ik vind dat je dit als journalist niet moet gebruiken, want ik als lezer hoef toch niet terug te gaan denken wat betekent dat ook al weer? Zeg wat je wil zeggen en volgens mij klopt deze zin ook niet. Beste Journalist: Ga terug naar school of anders lever je studiegeld weer in en word timmerman of zo iets, daar heb je wel te maken met echte vaktaal. B.v.:
kan je mij de sloophamer geven? zodat ik deze hele artikel kan slopen ha ha
Jan Buitelaar - 23-02-2012 | 12:02

U kon tot 24-03-2012 reageren op dit artikel.


  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk
  • Geen bedenktijd bij online boeken