Apeldoorn krijgt 75 oplaadpunten scooters en auto's

  zaterdag 10 december 2011 | 07:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
APELDOORN - In de vijf gemeentelijke fietsenstallingen in Apeldoorn komen in totaal vijftig oplaadpunten voor elektrische scooters.
Voor elektrische auto's worden 25 laadpalen geplaatst: 17 in de openbare ruimte en 8 in parkeergarage Koningshaven.

De 17 palen voor auto's in de openbare ruimte waren onlangs al aangekondigd. Deze week werd bijvoorbeeld bekend dat een daarvan bij de carpoolplaats bij de A1 komt. Maar de plannen gaan dus nog verder.

Het aantal geplande laadpunten is voor dit moment relatief hoog, afgezet tegen de verwachting dat er eind dit jaar in heel Nederland 'slechts' 3000 elektrische auto's rondrijden. Maar de gemeente Apeldoorn hoopt ermee een impuls te geven aan deze vorm van duurzaam vervoer. Het idee is dat er een behoorlijke markt is voor elektrische motorvoertuigen, maar vermoedelijk wachten belangstellenden met een aanschaf tot er meer oplaadmogelijkheden zijn. Met het plaatsen van die voorzieningen wil de gemeente de kip-ei-situatie doorbreken. In de stallingen zijn al wel laadpunten voor elektrische fietsen te vinden.

De oplaadpunten voor auto's zijn vooral geschikt om 'bij te laden'. Volledig opladen duurt namelijk vier tot acht uur. De regio Stedendriehoek onderzoekt de mogelijke plaatsing van een snellaadstation in Apeldoorn. Daarbij is de laadtijd maximaal een half uur.

Het laden is in elk geval de eerste periode gratis.

Het gehele project kost de gemeente 40.000 euro. Het leeuwendeel daarvan wordt gedekt met provinciale subsidie. De grootste kostenpost - het installeren en daarna onderhouden van de palen in de openbare ruimte - is voor de stichting E-laad, die in heel Nederland actief is op dit gebied.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Eindelijk een verstandig besluit,milieu bewust verstandige maatregelen treffen die te goede komen voor ons allemaal !
albertus - 11-12-2011 | 15:09
Elektrische auto's belastingvrij en gratis op te laden.
Hoe is het mogelijk...
Ze gebruiken gewoon evenveel energie (maar dan in een andere vorm) als benzine-auto's.
Hubert - 10-12-2011 | 21:43
De op energie lopende scooters zijn een verademing, wat een stilte. Nadeel, je hoort ze niet of nauwelijks aankomen dus ontwijken word wat moeilijker.
Nemi - 10-12-2011 | 13:09

U kon tot 08-01-2012 reageren op dit artikel.