Apenheul oogst lof met project in Peru

Auteur: door Gep Leeflang |   vrijdag 16 december 2011 | 14:55

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Peruaanse koffieboerin van Apenheuls Los Chilchos koffieproject. foto Apenheul

Peruaanse koffieboerin van Apenheuls Los Chilchos koffieproject. foto Apenheul

APELDOORN - Apenheul oogst waardering voor de natuurbeschermingsactiviteiten die het sinds 2004 uitvoert in Peru.
Een nieuw project is opgevallen bij het ministerie voor natuur en milieu.

Apenheul heeft in Peru afspraken met lokale koffieboeren in de nevelwouden van het Andesgebergte. Zij kappen niet langer bos om veeteelt mogelijk te maken maar verbouwen koffie, waar Apenheul een eerlijke prijs voor betaalt. Daardoor blijft het kwetsbare regenwoud in stand en de boeren jagen niet meer op kwetsbare diersoorten.

Het koffieproject was qua opbrengst relatief kleinschalig. Het leverde genoeg op om bij Apenheul ecologische koffie te kunnen schenken aan bezoekers en personeel. Na jaren steken te zijn gebleven op tweeduizend kilo bonen werd afgelopen jaar een oogstverdubbeling gerealiseerd en dit jaar zet die groei verder door. Jarenlange verzorging van nieuwe plantages door lokale boeren onder begeleiding van ingenieurs begint daarmee volgens Apenheul zijn vruchten af te werpen. In totaal wordt er dit jaar circa elfduizend kilo bonen naar Europa verscheept, waarvan pakweg anderhalf miljoen kopjes koffie kunnen worden gezet. De productie zal volgend jaar opnieuw verdubbelen, zo is de verwachting.

Apenheul werkt in de regio sinds 2009 aan een nieuw project. De boerengemeenschap Ucumari heeft Apenheul gevraagd om het stichten van een groot natuurreservaat te begeleiden. Dat project nadert zijn voltooiing. Komend voorjaar verwacht Apenheul een uitgewerkt dossier aan de betreffende overheden te zullen overhandigen. Een gebied half zo groot als de Veluwe moet er beschermd worden. Onder meer de ernstig bedreigde geelstaartwolaap leeft er.

Zie voor foto en meer

artikelen en beelden www.destentor.nl/apenheul
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
nee ,bos kappen om koffie te verbouwen.
je moet toch ook ergens ruimte maken om koffie te verbouwen,
of gaat het er om dat ze op 1 plek blijven ?
erg duidelijk verhaal zeg.
of is dit weer eens reclame
pier - 17-12-2011 | 02:31

U kon tot 15-01-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....