Politie wil misdaad-app per regio verspreiden

Auteur: door Gep Leeflang |   donderdag 09 februari 2012 | 07:29

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
APELDOORN - De app die de politie heeft gekoppeld aan de opsporingssite www.depolitiezoekt.nl zal op korte termijn worden gefinetuned per regio.
Dat maakt het mogelijk om foto's van criminelen ook gericht op woonplaatsniveau te verspreiden.

Van drie misdrijven in Apeldoorn zette de politie de afgelopen maanden beelden online, die waren gemaakt met bewakingscamera's en door een getuige. Dinsdagavond kon dankzij de tips die daarop binnenkwamen de vermoedelijke dader - een 24-jarige Apeldoorner - gepakt van een woninginbraak aan de Aalscholverweg.

Voor districtschef Bert Westland was die aanhouding reden om dinsdagavond de telefoon te pakken om de maker van de foto op de site persoonlijk te bedanken. Deze had het die middag in november vreemd gevonden dat er een man liep met een flatscreen onder zijn arm. Om die reden maakte hij een foto en speelde die door naar de politie. ,,We hebben hem. Fijn dat u het zo heeft aangepakt'', bedankte Westland hem voor de medewerking.

Dat er iemand voor de inbraak kon worden opgepakt was namelijk enkel te danken aan de foto. Na publicatie op internet kwamen er circa tien tips binnen, zegt politiewoordvoerder Niels Nijman. De foto stond sinds 25 januari online.

Omdat het om een zeer duidelijke foto ging en de kans groot was dat iemand hem zou herkennen, werd hij via de app die daarvoor beschikbaar is actief naar de gebruikers gestuurd. Binnen vijf minuten hadden vijfduizend mensen de afbeelding bekeken. Dat hoge aantal komt doordat het bericht landelijk werd verspreid, omdat dat nu nog niet lokaal kan.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Dit is een goede actie van die getuige. Hulde.
barbara - 09-02-2012 | 19:24

U kon tot 09-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....