Het Gerecht: Gekonfijte eendenbout met bospaddenstoelen

  vrijdag 10 februari 2012 | 06:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
André Kats bereidt zijn geconfijte eendenbout.foto Cees Baars

André Kats bereidt zijn geconfijte eendenbout.foto Cees Baars

HET GERECHT - EPE - Het wildseizoen is voorbij en de tijd voor gevogelte breekt bijna weer aan, maar de achterliggende filosofie van André Kats blijft dezelfde: "Gewoon eten, heerlijke no-nonsense gerechten met een leuke presentatie." Dat klinkt vrij bescheiden voor het restaurant midden op de Dellenweg.

Het pand is aan alle zijden omringd door zeer ruime villa's. Toch sluiten de vlees- en visgerechten op het menu prima aan bij de wensen van de omgeving. Juist door de gerechten simpel te houden, zonder daarbij de kwaliteit uit het oog te verliezen, weet het restaurant zelfs de meest verwende klanten aan zich te binden. Met name in de zomer is het restaurant ook zeer geliefd bij toeristen uit het westen: "De locatie is ideaal, midden in het bos en toch makkelijk te bereiken. Mensen komen niet alleen naar ons toe voor het eten, maar ook vanwege de stilte. Sommige mensen weten niet dat zoiets nog bestaat in Nederland."

De aangeboden menu's sluiten goed aan bij de bosrijke omgeving. Wie aanschuift bij de Hertenkamp kan verse gerechten verwachten die bereid zijn met ingrediënten van hoge kwaliteit. Het restaurant heeft een zeer ruim en wisselend aanbod van gerechten waarin ingrediënten als wild en bospaddenstoelen centraal staan. De slager levert het vlees zo veel mogelijk intact aan. Het wordt pas in de keuken aangesneden, waardoor het vocht bewaard blijft en het vlees gegarandeerd mals aan tafel komt. Naast de driegangenmenu's heeft het restaurant een uitgebreid à la carte menu, en een selectie van seizoensgebonden gerechten. Voor grotere groepen biedt het restaurant ook buffetten voor maximaal 75 personen, met de mogelijkheid het standaardbuffet uit te breiden met bijvoorbeeld oesters, gamba's of hertenrugfilet.

Restaurant Brasserie De Hertenkamp
Dellenweg 109
8161 AJ Epe
Tel: 0578 613700
www.restaurant-hertenkamp.nl
Reserveringen alleen telefonisch mogelijk.
Maandag en dinsdag gesloten.
Woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag keuken open om 17.00 uur, zondag vanaf 12.00 tot 16.00 uur lunch, vanaf 17.00 uur diner.

Gekonfijte eendenbout met bospaddenstoelen

Ingrediënten (per persoon):

1 Eendenbout

150 gram ganzenvet

200 gram zuurkool

100 gram bospaddenstoelen

Jus

Appelsap

Laurierblad, knoflook, tijm, rozemarijn, peper, zout

Verwarm de oven voor op 150 graden. Braad de eendenbouten in de pan aan. Plaats ze in de ovenschaal met de kruiden. Schep het ganzenvet erop tot de eendenbouten bedekt zijn. Plaats de ovenschaal in de voorverwarmde oven, en laat de bouten in ongeveer 1½ uur gaar worden. Laat de zuurkool op een laag vuur gaarkoken met de laurier, het ganzenvet, de appelsap en de jus. Giet het geheel af als het gaar is. Bak de bospaddenstoelen en breng ze op smaak met peper en zout.

Leg de paddenstoelen op het bord, en bedek deze met de zuurkool. Leg hier bovenop de eendenbout, en besprenkel het geheel met de jus.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Goed bezig Andre! Goed te zien dat je je vak verstaat! Succes!
Stephen Takken - 10-02-2012 | 07:23

U kon tot 10-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....