Waarnemend burgemeester: 'Dit had ik nooit verwacht'

Auteur: door Johannes Rutgers |   vrijdag 10 februari 2012 | 00:49 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 10 februari 2012 | 01:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Waarnemend burgemeester Esmeijer  met achter hem de collegeleden de wethouders Spoelstra en Metz,  tijdens het debat grondzaken, donderdagavond 2 februari. Foto Cees Baars

Waarnemend burgemeester Esmeijer met achter hem de collegeleden de wethouders Spoelstra en Metz, tijdens het debat grondzaken, donderdagavond 2 februari. Foto Cees Baars

APELDOORN - De politieke crisis in Apeldoorn heeft Hans Esmeijer, sinds oktober waarnemend burgemeester, naar eigen zeggen overvallen. ,,Ik ben hier niet gekomen met het idee dat er zulke grote dingen aan de orde zouden komen.'' Hij noemt het besluit 'onontkoombaar' gezien de harde conclusies in het onderzoeksrapport.
Desondanks is er afgelopen week ,,indringend'' over die keus gesproken, zegt Esmeijer. Hij laat doorschemeren dat met name relatief nieuwe wethouders, die in de praktijk weinig met de zaak te maken hadden, moeite hadden met deze politieke verantwoording. ,,Dat is niet altijd logisch en kan als bijna onrechtvaardig worden ervaren.'' De val van dit college ,,bevordert niet de kracht om de problemen van Apeldoorn op te lossen'', weet Esmeijer, terwijl deze gemeente juist ,,in een soort dip zit''. Maar aanblijven hadden de wethouders volgens hem niet kunnen uitleggen aan raad, samenleving én uiteindelijk zichzelf. Esmeijers positie als waarnemer staat niet ter discussie.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Mijn advies:

Kop in het zand steken ( of in de grond,we hebben er genoeg van, veel te duur, dat wel ) en doorgaan waarmee je bezig bent!!!!
Emoe - 12-02-2012 | 17:24
Voor de verandering had deze man nu eens geen str*nt maar grond in de ogen.

Klaas Vaak - 11-02-2012 | 17:23
Gelukkig maar ..........deze man drinkt COLA LIGHT....~!
Winkelmans - 11-02-2012 | 17:25
"Ze konden de verantwoording niet aan".

Wat was de gemiddelde leeftijd van de wethouders ook alweer?
Broekies zonder enige levenservaring en inzicht, wat hadden ze dan verwacht?
Speelkwartier is over nu..........tijd voor een strakke aanpak.
Kraan dicht, geen enkele investering meer.
Laat die Laan van Malkenschoten en nieuwe Gemeentewerf zitten.
Want waarom gaat de Laan van Malkenschoten op de schop?
Zodat de werknemers van de nieuw te bouwen Gemeentewerf aldaar vlekkenloos naar hun werk kunnen...........noodzaak voor prestige lijkt me hier op zijn plek.

Ik denk dat we ons maar niet moeten branden om het wachtgeld uit te gaan rekenen. Want dan komen we tot de conclusie dat die bij onze gemeentelijke lasten/WOZ op wordt geteld en dus voor de kosten opdraaien.

Mie - 10-02-2012 | 21:55
Al die wethouders weg,wat kost het de gemeenschap aan wachtgeld?
Kan iemand dat voor de gemeenschap uitrekenen?
Of is het een taak voor de Stentor?
gerda - 10-02-2012 | 17:33

U kon tot 11-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....