Vorstelijke tentoonstellingen in CBK en Galerie Marialust

Auteur: door David Levie |   woensdag 11 maart 2009 | 08:00 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 11 maart 2009 | 14:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

APELDOORN - Het Centrum Beeldende Kunst (CBK) en Galerie Ateliers Marialust (GAM) openen op 30 april een koninklijke expositie. Het CBK aan de Roggestraat richt een vorstelijke kamer in en de GAM in het Verzetsstrijderspark staat in het teken van Oranje-portretten.

Jan Freark Wierda doet aan beide exposities mee. Hij geeft gehoor aan het verzoek van het CBK om een kunstwerk in de kleuren oranje, wit en koningsblauw af te leveren. Daarnaast is hij met een reliëf vertegenwoordigd op zijn eigen expositie en heeft hij andere Apeldoornse kunstenaars uitgenodigd om een portret van een lid van het Oranjehuis te maken.

Wierda ziet zichzelf allesbehalve als een royalist. ,,Maar op Koninginnedag komt wel de koningin naar Apeldoorn en zo'n kans om aandacht op onze ateliers te vestigen laat je natuurlijk niet voorbijgaan. Met mijn collega's Etienne Bagchus en Martin Willemsen houden wij maandelijks op de koopzondag open huis. Dat loopt aardig, maar wat extra publiciteit is altijd welkom.''

Inmiddels is een aantal kunstenaars druk aan het werk om een portret af te leveren. Wim Streep is de eerste die al een aantal portretten af heeft. Met een knipoog richting Andy Warhol heeft hij onder anderen Maxima geportretteerd. Jan Freark Wierda neemt een foto als basis voor zijn bijdrage. ,,Het betreft een foto van Constantijn en zijn zoontje Claus-Casimir tijdens een wintersportvakantie in Lech. Er zit lekker veel dynamiek in.'' In totaal zijn 15 kunstenaars benaderd om een portret van het Oranjehuis te maken.

Twee keer zoveel beeldend kunstenaars, fotografen en ontwerpers uit de gemeente Apeldoorn doen mee aan 'De Kamer van de Koning' in het Acec achter Tivoli. Aan de hand van een inventarisatielijst is een selectie gemaakt van hetgeen de troonopvolger zoal in zijn vertrek heeft staan.

Naast tafels, banken, vazen, een servies en schilderijen heeft het nieuwe staatshoofd ook kleding en schoenen nodig. Zelfs aan foto's, sieraden, een kapstok, speelgoed en accessoires als een tas is gedacht.


U kon tot 10-04-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Grondzaken

De gevolgen?

Het eindrapport over de grondaffaire ligt op tafel. Wat moeten de gevolgen zijn?