Herder Faust té vasthoudend

Auteur: door Henk van ‘t Veen |   maandag 26 oktober 2009 | 08:39 | Laatst bijgewerkt op: maandag 26 oktober 2009 | 08:49

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De zeven jaar oude herder Faust werkt gretig voor zijn baas Bert Hop. foto Henk van 't Veen

De zeven jaar oude herder Faust werkt gretig voor zijn baas Bert Hop. foto Henk van 't Veen

Als deel drie van het NK erop zit , ontvangt Bert Hop (40) een warme deken van gelukwensen en vooral bemoedigende schouderklopjes.
Want o wat hadden ze Bert graag een goede eindklassering gegund. Op het laatste onderdeel pakt hij 81 punten. Het bijtwerk waarbij Faust, Makker Faust van der Wolferskroon is het officieel, een man in een dik pak moest aanvallen, verliep niet helemaal naar wens. Hij was iets te enthousiast en wist eenmaal in de arm hangend van de zogeheten pakwerker niet meer van ophouden. Hoe hard Hop hem ook toeriep. Vlak na zijn optreden is Hop door de tijdelijke ongehoorzaamheid zelfs zijn stem even kwijt. "Ja, dat laatste commando 'loslaten' kwam van onder uit de tenen."

Het was het laatste wedstrijdoptreden van Faust. "En ik denk dat ik daardoor zelf wat extra gespannen ben", bekent Hop voordat hij zondag aan de delen twee en drie (gehoorzaamheidstest en bijtwerk) begint. Nadat het speurwerk op zaterdag niet helemaal lekker was gegaan, dicht de stratenmaker uit Epe zich toch een goede klassering toe met goede scores op zondag. Een plaats bij de beste vijftien moet kunnen. Hop: "Hij is ruim zeven jaar en wordt te oud. Je wilt voor hem toch ook op een waardige manier afscheid nemen van de wedstrijdsport." Zijn vriendin, remedial teacher Ellen Post (53) die Faust heeft afgericht: "Hij kent na al die jaren inmiddels alle opdrachten en dan worden ze ook wel eens een beetje ondeugend."

Na Faust gaat Hop verder met de hondensport.

Hop: "We zijn bezig met een pup, maar het duurt zo een jaar of twee voordat je weer aan wedstrijden meedoet.'' Om hem als een goede wedstrijdhond te kunnen opvoeden woonde hij tot nu toe in een kennel bij Hop enPost. Hij gaat nog wat aftrainen bij de club, de Apeldoornse Vereniging van Duitse Herders.

Post: "En we nemen hem nu in huis. Dat heeft hij wel verdiend. Apeldoorner Andy van Dijk sloot het weekeinde af als Nederlands kampioen. Bert Hop nam uiteindelijk genoegen met plaats nummer 24.

U kon tot 25-11-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

College terug?

Het Apeldoornse college van b en w is afgetreden. Mogen individuele wethouders terugkeren in het college dat Apeldoorn de komende twee jaar gaat besturen?