APELDOORN - 'Een dorp in de stad.' Dat kan De Groene Hoven worden, verwacht Peter Koburg, directeur van wooncorporatie/ zorginstelling de Woonmensen.
Gisteren was de officiële start van de bouw in het stuk Kerschoten dat velen nog steeds 'Hubertus' noemen.Er komen onder meer 130 appartementen, 45 eengezinswoningen, zorgvoorzieningen en een multifunctioneel centrum in het gebied tussen Koninginnelaan, Snelliusstraat, Marconistraat en Anklaarseweg.
Liefst twaalf jaar aan voorbereiding is er aan vooraf gegaan. Maar het wordt dan ook een bijzonder stuk Apeldoorn, spraken zowel Woonmensen-directeur Koburg als wethouder Rob Metz gistermiddag uit. Metz, die erkende dat hij nog wel moet wennen aan de naam Groene Hoven, verwacht dat Kerschoten er iets bijzonders bij krijgt. Iets dat de gehele wijk 'een mooi, nieuw aangezicht' zal geven. En het gaat verder dan het uiterlijk. De rest van de wijk kan ook profiteren van de verschillende voorzieningen die er komen.
A. Heurman is in elk geval vast van plan daar gebruik van te maken. Sterker: de 77-jarige is mede om die reden in april in een flat aan de Koninginnelaan gaan wonen - pal naast het nieuwe gebied. ,,Ze zeiden tegen me dat ik dan aan allerlei activiteiten kan deelnemen. Nou, dat doe ik zeker. Ik ben ontzettend blij dat dit er komt.''
Ook de Wijkraad Kerschoten ziet De Groene Hoven wel zitten, al is er een kanttekening. ,,De prijzen van de nieuwe woningen gaan de portemonnee van de gemiddelde bewoner van Kerschoten te boven'', weet wijkraadvoorzitter Marten Ferwerda. ,,Maar dat hoeft niet per se negatief te zijn. Wat mensen van buiten erbij kan ook goed zijn. Als het wijkcentrum maar betaalbaar wordt. Als het allemaal wordt zoals in deze folder staat, is het straks ontzettend leuk.''
De eerste woningen worden als het goed is in 2011 opgeleverd. Het multifunctioneel centrum, met vijf zalen, een restaurant en een stiltecentrum, is waarschijnlijk eind 2011/begin 2012 klaar.
Woonmensen-directeur Koburg belooft dat de naam Hubertus op een of andere manier terug zal komen in het gebied.
















U kon tot 07-01-2010 reageren op dit artikel.