Hulp maakt winter voor dieren wat aangenamer

  zondag 20 december 2009 | 16:43 | Laatst bijgewerkt op: maandag 21 december 2009 | 16:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
EPE - Dieren kunnen nu wel een beetje hulp gebruiken, meent Dierenbescherming OverGelder waartoe ook de gemeente Epe behoort.
Geef vogels op een beschutte plek strooivoer of brood. Water hebben zij bij sneeuw niet nodig. Dek drinkwater bij vorst met gaas af zodat ze niet kunnen badderen.

De voetzolen van de hond kunnen last van de pekel krijgen; smeer de zooltjes daarom voor het uitlaten in met iets vettigs, vaseline of uierzalf.

Knaagdieren kunnen slecht tegen tocht en grote temperatuurverschillen. Scherm hun hok af tegen de wind en geef een extra dik strobed waarin ze zich tegen de kou kunnen beschermen. Ververs bij vorst het drinkwater regelmatig zodat ze kunnen blijven drinken.

Schapen, pony's, paarden en koeien die winterhard zijn en buiten blijven, hebben wel een droge plek om te liggen nodig en moeten over drinkwater kunnen beschikken.

Dierenbescherming vraagt alarm te slaan (tel. 0900-2021210) als dieren er slecht uitzien, zeer mager zijn of ziek lijken; als zij geen droge ligplek hebben en als aan ijs in de drinkbak gelikt is, wat wijst op dorst.

Zie www.dierenbescherming.nl
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Of even 5 minuutjes van te voren insmeren zodat het voetbedje beetje vettig is. Gaan ze echt niet glijden hoor.
Bert - 21-12-2009 | 16:52
Zal mijn hond leuk vinden, voor het uitlaten insmeren met vaseline, zonder vaseline staat hij steviger op de sneeuw als wij mensen, doe er vaseline op, en je hond zal ook gaan zwabberen, met blessures tot gevolg. Beter is het om als je thuis komt, zijn pootjes en zooltjes goed te reinigen en indien nodig dan iets verzorgends er op smeren. Liever rommel in huis dan dat je hond buiten een knie of andere band verrekt of afscheurd door het glijden.
klaas - 21-12-2009 | 15:59
Knaagdieren er niet tegen? Konijn van mijn zusje vind het juist mooi. Ze heeft een hok met 2 verdiepingen normaal zit die veel boven, ze schermt het af met een doek,geeft hem extra voer, ze geeft hem extra stro en hooi. Maar meneer konijn zit heerlijk beneden naar de snaauw te kijken. Ja wat moet je dan nog doen?
M - 21-12-2009 | 12:50

U kon tot 20-01-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....