APELDOORN - De Apeldoornse onderwijskoepels Veluwse Scholengroep en Leerplein055 zien geen heil in het op poten houden van een Plusschool.
Het plusonderwijs, onderwijs aan hoogbegaafde basisschoolleerlingen, van schoolbestuur PCBO (protestants-christelijk) staat als gevolg van bezuinigingen op de tocht. PCBO overweegt de Plusklas en Plusschool sterk af te slanken of zelfs te sluiten. PCBO overlegt met - onder meer - andere schoolbesturen hoe een en ander wellicht toch kan blijven bestaan.Voor het in de benen houden van de Plusschool, waar kinderen de hele week naar toe gaan, hoeft PCBO echter niet op steun van Leerplein055 (openbaar) en de Veluwse Scholengroep (katholiek) te rekenen. Veluwse Scholengroep en Leerplein055 hebben zelf inmiddels ook programma's opgezet om hoogbegaafde kinderen te begeleiden, maar het concept van de Plusschool past niet in de filosofie van die onderwijskoepels. Zij onderkennen dat hoogbegaafde leerlingen specifieke begeleiding nodig hebben, maar zij vinden dat hoogbegaafden die aandacht vooral op een reguliere basisschool moeten krijgen. ,,In die zin wijken wij af van de visie van PCBO'', zegt Leerplein055-directeur Otto Meulenbeek. Leerplein055 begint over een paar maanden wel met een Plusklas waar hoogbegaafden een dagdeel per week naar toe kunnen.
Het opzetten van een Plusklas is een 'onbetaalbaar verhaal', zegt Niek de Kruif van de Veluwse Scholengroep. Daarnaast vindt die onderwijskoepel dat een reguliere basisschoolklas een afspiegeling moet zijn van de samenleving.
Wel zien beide onderwijskoepels mogelijkheden om van de expertise van PCBO gebruik te maken. De Kruif: ,,We moeten niet allemaal het wiel gaan uitvinden.''


Sorteer reacties














