Vrees voor ongelukken in darmkliniek

Auteur: door Arnold Zweers |   donderdag 28 januari 2010 | 07:44 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 februari 2010 | 11:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
APELDOORN - Oud-directeur Eduard Verboog van Ziekenhuis Centrum Apeldoorn (het huidige Gelre ziekenhuizen) maakt zich ernstige zorgen over de komst van een particuliere kliniek voor maag-, darm- en leverziektes in Apeldoorn.
Het Medisch Centrum de Veluwe (initiatiefnemers oud-Gelre-specialist Bert van den Berg en zijn vrouw Wilma) wordt in april geopend in het voormalige UWV-kantoor, Arnhemseweg hoek Laan van de Mensenrechten.

Verboog (directeur van 1980 tot 1996, maar nog zeer goed op de hoogte van de situatie binnen het ziekenhuis) maakt zich zorgen over de beperkte middelen van zo'n kliniek. ,,Er is geen intensive care. Bij een onderzoek kan van alles mis gaan. Bloeddruk die wegvalt, een bloedvat dat scheurt. Moet de patiënt dan met spoed naar Gelre of als daar geen samenwerking mee is, helemaal naar Deventer? Dat kan toch niet goed gaan?'' Bezorgd is hij ook over het nijpende tekort aan MDL-specialisten. Een probleem dat alleen nog maar groter wordt als er een landelijk preventief onderzoek naar darmkanker komt. ,,Dan heb je landelijk 300 extra artsen nodig. In Apeldoorn moet het aantal omhoog van vier naar zeven of acht. Waar haal je die artsen vandaan als er nu al te weinig zijn? Het aantal opleidingsplaatsen is gewoon te gering.''

De problemen bij het Apeldoorns ziekenhuis begonnen volgens Verboog toen de MDL-afdeling zich afsplitste van de rest van de interne geneeskunde zoals oncologie. ,,Dat hoort een eenheid te zijn. Later viel de MDL-groep - zoals vaker, door 'karakterologische verschillen' - ook nog uiteen. Heel slecht voor de patiënt.'' Het vormen van eilandjes, plaatsen van schuttingen tussen specialismen - Verboog gruwt ervan. ,,De kwaliteit van de zorg moet bovenaan staan, niet privé-belangen en competentiestrijd van artsen.'' Verboog (tot drie jaar geleden nog interim-directeur van ziekenhuizen in Leeuwarden en Arnhem) vindt dat Gelre ziekenhuizen bij de opbouw van een nieuwe MDL-afdeling weer moet zorgen voor een eenheid bij interne geneeskunde. Zodat aan de eilandjescultuur een einde komt. Hij is bang dat met de komst van de aparte kliniek Medisch Centrum de Veluwe de weg wordt gebaand voor nog meer klinieken met eigen specialismen en de totaal-behandeling die een ziekenhuis hoort te bieden, wordt ondermijnd. ,,Versnippering is heel slecht.''

Apeldoorns wethouder Paul Blokhuis (volksgezondheid) deelt de zorg. ,,Een patiënt die voor de diagnose naar het medisch centrum gaat en voor behandeling naar het ziekenhuis: in Apeldoorn of - als er geen samenwerking mogelijk is - naar Enschede of Deventer. Dat is niet de ketenzorg die ons als gemeentebestuur voor ogen staat.''
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
kom op zeg ik ben jaren lang patient van van de berg geweest hij was een van de beste artsen in het ziekenhuis. nu is het er een zootje.je word van de ene arts naar de ander gestuurd en weet men niet meer waar je aan toe bent ik denk dat de heer en mevr van den berg heel goed weten wat ze doen. laat het ziekenhuis met al hun problemen en bacterie maar ens zelf zaken op orde stellen.als het mij lukt ga ik weer graag terug en met alle liefde naar van den berg.
rita - 29-01-2010 | 05:24
SUCCES!
Joep en José - 28-01-2010 | 20:08
Ik wil toch even reageren over het Gelre Ziekenhuis.
Ben bij de cardioloog , longarts en KNO arts , en alleen maar positief .
Ik werd en word steeds heel goed en keurig geholpen .. Ben nog steeds onder behandeling , en kom er niet meer af.
Maar dat heeft niets met de specialisten te maken .
Dat mag ook wel gezegd worden.
gh - 28-01-2010 | 19:45

Dhr. Verboog heeft gelijk dat hij zich zorgen maakt, Gelre moet gewoon samenwerken om onderstaande problemen te verkomen! Misschien moet Dhr. Verboog weer terug naar Gelre om orde op zaken te stellen!

"maakt zich zorgen over de beperkte middelen van zo'n kliniek. ,,Er is geen intensive care. Bij een onderzoek kan van alles mis gaan. Bloeddruk die wegvalt, een bloedvat dat scheurt. Moet de patiënt dan met spoed naar Gelre of als daar geen samenwerking mee is, helemaal naar Deventer? Dat kan toch niet goed gaan?"
Sneeuwpop - 28-01-2010 | 19:47
Er zijn nog maar 2 mdl-artsen, geen 4!!!
X - 28-01-2010 | 17:20

U kon tot 04-03-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....