Via kinderen gaat Ans terug naar haar jeugd

Auteur: door Arnold Zweers |   donderdag 11 maart 2010 | 19:20 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 maart 2010 | 23:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Bij Ans Hendriks (82) komen ineens allerlei jeugdherinneringen bovendrijven als ze met basisschoolkinderen praat over de natuur en met spelletjes doet. Paddestoelen zoeken, bosbessen plukken en er thuis jam van maken.
Ze moet ook terugdenken aan de Grift, toen een stinkende sloot vlakbij haar ouderlijk huis aan de Hofstraat. ,,Je sprong er overheen en hoopte maar dat je er niet in viel. Ik vind het leuk dat die schoolkinderen hier komen,'' zegt ze. Ze woont vier jaar in woonzorgcentrum De Goede Reede aan de Robijnstraat. Gisteren kwamen dertig kinderen van basisschool de Korenaar op bezoek. Dat gebeurde onder de noemer Natuurcircus. Het project heeft tot doel kinderen in contact te brengen met ouderen in tehuizen en samen van de natuur te genieten. ,,Ik heb de kinderen verteld,'' zegt Ans, ,,dat mijn vader vroeger een houthandel had. En dat boomstammen die hij in Duitsland had gekocht in die tijd gewoon als een bundeltje de Rijn af kwamen zakken.''

De kinderen zelf vinden het leuk een paar uurtjes in het woonzorgcentrum op bezoek te zijn. De 11-jarige Tom Coulier: ,,Ik heb een mevrouw schedels en muizenballen laten zien.'' Zijn leeftijdgenoot Jim de Beer: ,,Ik vind het wel leuk eens in een bejaardencentrum te zijn. Normaal kom ik hier nooit. Mijn opa's en oma's wonen nog gewoon thuis.'' Niels Huigen - even oud - komt wel eens in Mandala, omdat zijn moeder daar werkt. ,,Soms ga ik mee.'' Zijn opa en oma willen ook in Mandala gaan wonen. Emma Turkenburg (10) heeft een oude mevrouw een opgezette vogel laten voelen. ,,Dat vond ze best fijn.'' Ze woont vlakbij De Goede Reede en komt er wel eens, soms samen met haar broertje. ,,Ik vind het hier gezellig.'' Kiet Kruiskamp (11) en zijn even oude maat Demi de Haan zouden best, als ze later oud zijn, in De Goede Reede willen wonen. ,,Gezellig spelletjes doen, en bingo.''

Maar dat zal niet gaan. Over een jaar komt De Goede Reede leeg. Er wonen nog maar 30 van de 100 mensen. Wat er op de vrijkomende plek komt, is nog niet bekend.

Het Natuurcircus is gisteren door de Atlant Zorggroep overgenomen van de stichting Veldwerk.

Samen met het Natuurhuis zal Atlant in tehuizen als Berghorst, Koningin Wilhelmina, Markenhof en Heemhof bewoners in contact brengen met kinderen. Samen zijn ze met de natuur bezig, bij mooi weer gaan ze bos of park in.

Zie ook filmverslag op www.destentor.nl

U kon tot 10-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

College terug?

Het Apeldoornse college van b en w is afgetreden. Mogen individuele wethouders terugkeren in het college dat Apeldoorn de komende twee jaar gaat besturen?