CODA Open snel uit de startblokken

Auteur: door Bert Felix |   woensdag 17 maart 2010 | 11:36 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 17 maart 2010 | 11:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
APELDOORN - Het nieuwe culturele discussie-evenement CODA Open is gisteravond met flair van start gegaan. Dat is niet alleen te danken aan de Apeldoornse beroepspresentator Raymond Lorié, maar ook aan de inzet en het talent van de beide finalisten van de presentatie-wedstrijd die voor CODA Open werd gehouden. Eerder die dag hadden zich acht kandidaten gemeld voor de rol van presentator, aangevuld met een negende, die bij verrassing verscheen.
Volgens John Wories van Endemol, gistermiddag lid van de jury, een verbazingwekkend klein aantal. ,,In Hilversum hadden we honderd kandidaten gehad. Het is een beetje truttig provinciaals als je je kans niet pakt''.

Volgens CODA-directeur Carin Reinders ligt de lat in Apeldoorn gewoon hoog. ,,We hebben bij de auditie negen kanjers van kandidaten gezien en van deze finalisten gaan we ook buiten Apeldoorn zeker nog horen'', aldus Reinders, die blij was met Barbara Lemstra als toekomstige presentatrice van CODA Open.

Mennink toonde zich een sportief verliezer. ,,Barbara heeft veel bagage. Als oud-raadslid weet ze veel van politiek. Ze kent bijna alle politieke leiders die hier zijn persoonlijk en ze doet veel op het gebied van presenteren. Ik presenteer alleen op zaterdag een programma op RTV Apeldoorn. Dit was voor mij de eerste keer en dan is tweede worden niet slecht.''

Lemstra was enorm blij met haar uitverkiezing, al had zij wel het gevoel de ondervraagde politici te weinig ruimte te hebben gegeven om te vertellen wat ze wilden vertellen. ,,Misschien moeten we de volgende keer wat minder mensen aan tafel hebben, zodat je meer tijd voor hen hebt. Nu moest ik steeds denken dat ik mijn mond moest houden''.

De eerste aflevering van CODA Open trok ongeveer tweehonderd bezoekers. Daaronder waren ook fans van de twee finalisten. Organisator Reinders was blij met de opkomst. ,,Maar het kan altijd voller. Hier moet je bij zijn''.

Aan tafel zaten deze keer de politiek leiders van een handvol politieke partijen. Alleen Hans Wegman (CDA) liet verstek gaan met de college-onderhandelingen als verontschuldiging. Onderwerp was vooral de manier waarop de komende bezuinigingen de cultuur zullen treffen.

Lemstra en Mennink namen om beurten de rol van Matthijs van Nieuwkerk op zich, maar in het derde debat lieten ze in een duo-presentatie zien dat ook die optie best een aardige uitkomst van de avond zou zijn geweest.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
"Het is een beetje truttig provinciaals als je je kans niet pakt". Misschien vinden mensen buiten Hilversum een carriere bij de omroepen gewoon minder belangrijk. Dat is niet provinciaal(s). Wel is zo'n uitspraak is een symptoom van ernstig navelstaren.
HarryM - 17-03-2010 | 14:12

U kon tot 16-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

College terug?

Het Apeldoornse college van b en w is afgetreden. Mogen individuele wethouders terugkeren in het college dat Apeldoorn de komende twee jaar gaat besturen?