Verdachte in zaak Henk van Ravenhorst langer vast

  vrijdag 19 maart 2010 | 07:04

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
APELDOORN - De man uit Eerbeek die vastzit in verband met de vermissing en dood van Henk van Ravenhorst, blijft in elk geval nog dertig dagen in voorarrest.
Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Zutphen gisteren besloten. Henk van Ravenhorst uit Beekbergen verdween eind december. Zijn lichaam werd in januari in Hoog Soeren gevonden.

De verdachte moet 9 april in een pro formazitting voor de rechtbank verschijnen. Dat is niet meer dan een korte zitting voor de vorm, omdat de wet vereist dat een verdachte binnen bepaalde tijd voorkomt. De inhoudelijke behandeling volgt later. Overigens is de beperking waar de verdachte in zat opgeheven. Dat betekent dat hij contact met de buitenwereld mag hebben. Verder wil het Openbaar Ministerie niets kwijt over de zaak.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste getuige,

Dank voor al uw reacties en bijdragen.

Grappige is dat ik een vrijwel identieke reactie naar u toe aan het voorbereiden was, immers het antwoord op één vraag levert minstens drie nieuwe vragen op.

Ik heb uw deelname als zeer prettig ervaren omdat u de kunst verstaat in respectvol nederlands een gezonde discussie te voeren.

Intussen heb ik mede dank zij u mij een aardig beeld kunnen vormen over wat er zich afgespeeld heeft of moet hebben en ben ik het met u eens dat het moment daar is verder maar af te wachten .

Nogmaals dank voor uw bijdragen.
peter - 23-03-2010 | 10:20
Beste Peter,

Ik denk dat ik het hier maar bij laat. Mocht je verder nog vragen hebben, denk ik dat het verstandig is om kontakt op te nemen met politie.
Getuige - 23-03-2010 | 00:42
Beste Peter,

De Xantia is de 30e in beslag genomen. Sorry dat ik daar onduidelijk in was.
De Mercedes stond op het Kerkpad, met de neus richting de Enkweg. Verdachte kan bijna onmogelijk het lichaam hier in hebben gekregen. Immers, dan zouden mensen dat hebben moeten zien. Ik heb verdachte recht in de ogen kunnen kijken, vandaar dat ik gezien heb hoe wild hij uitkeek. Kan me nauwelijks voorstellen dat het slachtoffer voorin heeft gelegen. Verder lag er geen sneeuw meer op de 29e. Wel was het nog hier en daar een beetje glad, vandaar dat de aanhanger behoorlijk uit de bocht vloog op de kruising 't Haagje/ Poelkampstraat.
Ook heeft iemand hem die middag nog gezien met de wond aan zijn hand. Deze heeft nog hulp aangeboden, maar die hulp heeft hij afgeslagen.
Getuige - 22-03-2010 | 18:13
Beste getuige,

Sorry u te blijven bestoken, maar u zegt dat de Xantia s'avonds in beslag genomen is.
Bedoelt u hiermee de avond zelf, dus de dinsdag 29-12, of de dag hierna?

Het verhaal gaat namelijk dat verdachte "pas" de woensdag hierna is aangehouden.

Als deze woensdag klopt, is het toch vreemd dat de "beste" man blijkbaar ergens de nacht moet hebben doorgebracht met een aanzienlijke handwond omdat er niemand, bezorgd om hem, aan de bel getrokken heeft bij bv een huisarts of ziekenhuis op deze bewuste dinsdagavond.

En als er al geen tweede verdachte is, moet er toch iemand in de nacht van dinsdag op woensdag aan verdachte onderdak hebben geboden zonder verder enige vragen te stellen over de grote wond.
peter - 22-03-2010 | 16:39
Beste getuige,

Dank voor uw reactie maar dit is juist wat er hier zo knaagt.

Het cruciale verschil tussen doodslag en moord is juist de tussenliggende tijd, oftewel heeft een verdachte tijd voor bezinning gehad tussen de eerste klap en het intreden van de dood.

Zo ja dan heet het moord oftewel is er sprake van een voorbedachte rade.

Terwijl ook in uw verhaal (mishandeling, ontvoering en doodslag) die tussenliggende tijd ruim voldoende lijkt om niet te spreken van een doodslag maar van moord.

U heeft de Mercedes goed kunnen zien maar ik weet niet vanaf welke afstand.
Kan het zijn dat het slachtoffer gewond op de passagiersstoel lag of zelfs lager en u zodoende geen zicht had op een mogelijk tweede inzittende?

En hoe heeft de verdachte dan het slachtoffer ongezien in de Mercedes gekregen die, naar ik aanneem gezien de lengte van de combi, gewoon op het Kerkpad is blijven staan.

En die Xantia blijft ook maar vraagtekens oproepen want hoe kan één verdachte zowel in de Mercedes als in de Xantia omstreeks dezelfde tijdstippen in Beekbergen gezocht worden?

Als het slachtoffer in de Mercedes aanwezig was en hiermee naar Hoog Soeren gebracht is, waarom vraagt de politie dan alleen naar getuigen in Hoog Soeren die mogelijk een Xantia gezien hebben?

Bovendien : de hoog buurloseweg en de alverschotenseweg zijn geen prettige wegen in het pikkedonker, met sneeuw en ijs voor een onervaren bestuurder in een 17 meter lange combi.

U sprak over een mogelijk tweede verdachte en dat lijkt de enige mogelijkheid om dit verhaal kloppend te krijgen.

Weet u daar al iets meer van?





peter - 22-03-2010 | 13:04

U kon tot 17-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....