Chipkaart niet te activeren

Auteur: door Jerry Vermanen |   donderdag 27 mei 2010 | 06:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Apeldoorn - De gratis ov-chipkaart die 65-plussers via de website van Ervaar het OV kunnen aanvragen, is niet in Apeldoorn te activeren.
Ouderen krijgen de vervoerskaart met tien euro reistegoed cadeau van de provincie Gelderland. Ze moeten voor het eerste gebruik hun identificatiebewijs bij een NS-loket tonen om te controleren of ze ouder dan 65 jaar zijn. Apeldoornse kaartbezitters worden echter naar het NS-loket in Deventer of Amersfoort gestuurd.

De 81-jarige Hans de Groot is een van die doorverwezen personen. ,,Dan is dat tientje dat je cadeau krijgt gelijk weer op'', aldus De Groot. ,,En je moet het in dit geval zelfs nog voorschieten.'' Navraag bij de NS leidt tot niets. ,,In principe moet het mogelijk zijn om een ov-chipkaart bij elke balie te activeren,'' stelt een woordvoerster. ,,In dit geval moeten mensen zich identificeren. Maar wij weten niet hoe dat geregeld is.''

Bij de provincie, de initiatiefnemer van de actie, moet het antwoord volgens de NS-woordvoerster liggen.

Daar heerst eveneens onduidelijkheid over de activering van de chipkaart. ,,Hiervoor moet u bij de reisorganisatie zijn'', zegt een woordvoerster van de provincie. Uitleg dat de NS naar het provinciale bestuur verwijst wordt genegeerd. ,,U moet toch echt daar zijn voor uw antwoord.'' De gemeente Apeldoorn vindt het jammer dat de kaart niet in Apeldoorn zelf te activeren is en laat het er niet bij zitten. ,,Wethouder Metz gaat dit dan ook actief bepleiten bij de provincie'', aldus een gemeentelijke woordvoerder.

De Groot zit ondertussen nog steeds thuis met een ongeactiveerde chipkaart en tien euro onbruikbaar reistegoed. ,,Typisch ambtenarenwerk'', verzucht hij.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik moet mijn opmerking in de eerste reactie over het voorlopig niet meer gebruiken van de ov-chipkaart herzien. Een retourtje heeft me slechts 2 x 0,76 euro gekost, bijna hetzelfde als een Pluskaartje van 1,50 euro.
C. van den Hooven - 28-05-2010 | 18:28
In de brief worden Arriva, GVB, GVU, HTM, NS en RET genoemd. Geen Veolia die in Apeldoorn rijdt. Den Haag (HTM) of Rotterdam (RET) is wel wat ver om het automatisch opladen te activeren. Daarom gihng ik naar de NS. Maar in de kiosk hangt een mededelingenbordje aan de muur: Voor vragen over de ov-chipkaart kijk op www.ns.nl of www.ov-chipkaart.nl. Omdat de baliemedewerkster druk bezig was met een klant heb ik daar niet op gewacht, maar ben toch naarr het Veoliakantoor gestapt. Daar kon men mij wel helpen, maar alleen als ik de kaart met minimaal 5 euro zou opwaarderen. Op zich vond ik dat geen probleem, hoewel er al een saldo op de kaart zou moeten staan. Maar een tweede baliemedewerkster schoot te hulp: opwaarderen was niet nodig en ze liet haar collega zien hoe dat via de computer geregeld moest worden. Het activeren is dus wel gelukt in Apeldoorn.
C. van den Hooven - 27-05-2010 | 21:08
Onlangs heb ik een persoonlijke OV-chipkaart via internet aangevraagd inclusief automatisch opladen. Om de OV-kaart reisklaar te maken moeten er onnodig ingewikkelde stappen uitgevoerd worden en om het vlot te kunnen regelen moet men over een internetaansluiting beschikken of diverse dure 0900-nummers bellen en tevens diverse malen bij de verschillende oplaadpunten allerlei oplaadhandelingen uitvoeren, maar het is me gelukt!
Als er saldo op de OV-kaart staat kan men meteen met de bus reizen zonder activeren. Alleen als men ook met de NS wil reizen moet er "reizen op saldo" geactiveerd worden. In Apeldoorn kan dat niet, omdat hier geen servicepunt voor dit soort zaken aanwezig is zoals vermeld staat op de NS-site, maar het kan wel bij de NS op internet aangevraagd worden.
Daar ik bij mijn aanvraag gekozen had voor automatisch opladen van het saldo, werd ik in de welkomstbrief verwezen naar de RET of het GVB, beide vervoersbedrijven in het westen van het land om na overlegging van mijn legitimatie automatisch opladen te activeren. Dom van de OV-organisatie om ziets aan iemand in Apeldoorn te schrijven. Ik heb het via internet geregeld op de internetsite van de OV-organistatie, maar dan moet men eerst nog een boel drempels nemen om e.e.a. geactiveerd te krijgen en het duurt ook nog enkele dagen voor alles actief is.
Conclusie van mijn verhaal is: ik weet niet hoe "ouderen" dit moeten doen zonder internet en/of hulp van anderen, er moet nog een boel verbeterd worden.
Jan D. Lugtenburg - 27-05-2010 | 21:47
Te gek voor woorden, zo maak je het ENORM toegangelijk voor onze senioren. Laat ze door half nederland reizen om de kaart te activeren. Eerst de enorme rompslomp met het aanvragen en nu dit weer. ongelofelijk. Belastinggeld door de WC getrokken, kan ik ook wel.
Nemi - 27-05-2010 | 17:06
Ik heb enige tijd geleden geprobeerd om op mijn OV-chipkaart het automatisch opwaarderen te activeren. Aangezien er geen loket op APELDOORN NS is moest ik naar het station in Deventer. Ben eerst naar het loket van VEOLIA gegaan. En die weigeren simpelweg om deze actie uit te voeren. Bij navraag bij de NS geven die ook simpel weg niet thuis.

Geen loket in Apeldoorn, en er komen en vertrekken wel 6 treinen per uur ? zelfs de Internationale trein stopt hier weer! Dus hoezo is Apeldoorn een DORP???
OV kaart bezitter - 27-05-2010 | 18:51

U kon tot 25-06-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....