Bomen weg voor nieuwe kade

  vrijdag 05 december 2008 | 05:58 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 december 2008 | 07:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Gevelde bomen langs het Apeldoorns kanaal worden vervangen door Amerikaanse eiken. archieffoto Henk van 't Veen

Gevelde bomen langs het Apeldoorns kanaal worden vervangen door Amerikaanse eiken. archieffoto Henk van 't Veen

APELDOORN - Het autoverkeer op de Kanaalstraat tussen Deventerstraat en Stationsstraat stond gisteren bij tijd en wijle muurvast. Oorzaak was de kap van een rij bomen langs het Apeldoorns kanaal.
De kap is nodig, zegt gemeentewoordvoerder Marsha ten Hag, om de kade opnieuw in te richten.


Waterschap Veluwe gaat de zwaarbeschadigde kademuur tussen de Deventerbrug en appartementenflat 'Het Potlood' vervangen. De muur staat volgens landschapsarchitect en herinrichter Paul Achterberg op instorten. Hij heeft een nieuwe muur ontworpen van basalt en natuursteen net als de oorspronkelijke delen van de muur. In de muur komen inhammen, afgezet met natuursteen, waarin ladders worden gemaakt. Die vervangen de huidige ladders die uitsteken.

De gekapte bomen maken ruimte voor Amerikaanse eiken die een plek krijgen tussen een nieuw breed voetpad en de vernieuwde rijbaan. Voor de kade komt over bijna de volle lengte een houten steiger, waar voorbijgangers van het water kunnen genieten. Oorspronkelijk diende de kade als loswal. Na de nieuwbouw richt de gemeente de Kanaalstraat begin volgend jaar opnieuw in.

Eind september zijn omwonenden tijdens een informatieavond van het werk op de hoogte gesteld.


U kon tot 04-01-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

College terug?

Het Apeldoornse college van b en w is afgetreden. Mogen individuele wethouders terugkeren in het college dat Apeldoorn de komende twee jaar gaat besturen?