Marktkoopman Ferdi Lammerink (links) stelt, samen met entertainer Wibo Westra, eind 2009 het Deventer Sinterklaasbeleid aan de kaak. foto Ab Hakeboom
'Ferdi met de Hoed' verdwijnt echter niet voorgoed van het markttoneel. Zo weet hij, na een halve eeuw, in zijn woonplaats Enschede nog van geen wijken. Maar in Deventer zien ze hem niet terug.
Al vaker had Lammerink het met het stadsbestuur flink aan de stok over de in zijn ogen 'schandalige en nodeloze aanscherping' van regels. De koopman haalde afgelopen jaren regelmatig de krant met zijn kritiek. "Na 25 jaar houden wij het voor gezien en verlaten nu het onbetaalbaar geworden zinkende schip. Ze zien me nooit meer terug in Deventer."
Onder het motto 'Leegloop Deventer Markt' heeft de Twent ook een boze brief aan de gemeente gestuurd. Daarin uit hij, mede namens zijn zoon, zijn grieven. Antwoord heeft hij trouwens nog niet op zijn klaagzang gekregen.
Zo hekelt de koopman de veranderde verordening 'marktprecario belasting 2012'. ,,Na bestudering van de nieuwe regeltjes blijkt dat nu ook moet worden betaald voor voorzieningen die zich onder de gemeentegrond bevinden'', doelt hij onder meer op ondergrondse elektriciteitskasten. Ook zaken als verplichte bijdragen voor promotie en viering van 'Deventer zeven eeuwen marktstad' stuiten hem echter tegen de borst. "Promotiebijdragen, waarvoor? Onlangs nog werd Sinterklaas gearresteerd omdat hij het waagde vóór 5 december over de markt te lopen. En feestjes moeten maar door de jubilaris zelf worden bekostigd.''
Dat marktkooplui in Deventer niet langer 'handje contantje' stageld aan de marktmeester mogen betalen is hem eveneens een doorn in het oog. "Te gevaarlijk voor de marktmeesters. Maar het gaat maar om acht kooplui die contant betalen. In totaal circa 240 euro voor drie marktmeesters. Te gevaarlijk? Is Deventer zó crimineel of zijn we hier in Mexico?''
Cynisch merkt Ferdi Lammerink op dat marktkooplui later mogelijk ook nog moeten dokken voor ondergrondse riolering. "Wij moeten ook wel eens naar het toilet, nietwaar?"


Sorteer reacties














