Peuterspeelzalen luiden noodklok

Auteur: door Peter Winterman |   woensdag 01 februari 2012 | 11:37 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 01 februari 2012 | 17:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto archief

Foto archief

DEVENTER - Peuterspeelzalen in Deventer luiden de noodklok over het stopzetten van de gemeentelijke subsidie voor de reguliere peuteropvang.
Het college van B en W wil deze subsidie per 1 september beëindigen. De kinderopvang moet dan de taken van de peuterspeelzalen overnemen.

"Dit is te snel", zegt Gerard Faas, directeur van welzijnsorganisatie Raster. Door de aankomende bezuiniging lopen zes van de speelzalen van Raster subsidie mis. ,,We praten hier al heel lang met de gemeente over", vertelt Faas. ,,En op heel veel punten hebben we elkaar begrepen. We vinden ook dat de peuterspeelzalen en de kinderopvang in elkaar op moeten gaan. Maar met dit tempo ligt chaos op de loer."

In een brief aan de gemeenteraad roept Faas op tot actie. Ook de Peuterparaplu - die vijf kleine zelfstandige peuterspeelzalen vertegenwoordigt - heeft bij de raad aan de bel getrokken. ,,Een goede overgang naar een andere vorm van opvang is voor 1 september niet haalbaar", meldt Laura Auping van de Peuterparaplu. Volgens haar hebben de speelzalen te weinig tijd om een (kinderopvang)partner te vinden. Het gevolg is dat speelzalen moeten sluiten en dat personeel - en peuters - op straat worden gezet.

Voor kinderopvang gelden andere criteria dan voor de huidige peuterspeelzalen. Alleen tweeverdieners of alleenstaande ouders die studeren of werken, kunnen een groot deel van de kosten voor kinderopvang terugvragen via de belasting. Voor de overige ouders wil de gemeente Deventer een regeling treffen. "Maar hoe die regeling er precies uit gaat zien, is nog totaal onbekend", stelt Faas. "Ouders hebben dus geen idee waar ze aan toe zijn." Faas vreest dat door de snelle invoering veel ouders hun kind niet meer naar de opvang sturen, waardoor locaties moeten sluiten. "We dringen er op aan de bezuiniging een jaar uit te stellen."

Op 8 februari debatteert de gemeenteraad over de kwestie.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik ben het helemaal met je eens "zo gaat Deventer stuk"
psz moet blijven - 04-02-2012 | 23:43
@ actieve burger,

Wat weet jij er van of wij het wel even kunnen betalen. Je zou eens in onze portomonee moeten kijken en je grote mond moeten houden. Wij betalen nu voor de psz ja maar het is net krap dat we het kunnen doen. Elk dubbeltje moet hier om en mag mijn kind niet deel nemen aan het onderwijs???? want dat is het ook voor een deel leren en omgaan met naar school gaan het is een opstap om aan school te wennen. En dat wil jij wel even met je grote mond tegen werken je zou je moeten schamen. En er zijn ook zat ouders die werken maar zo vrij hebben geregeld om zelf hun kindje te brengen en de opvang door opa en oma worden gedaan. Maar ze hun kindje toch met andere kinderen willen laten spelen en ze zo ook op het school gaan willen voorbereiden want daar is een psz voor en een kdv doet dat minder.
En zo gaar deventer stuk - 03-02-2012 | 10:22
Ja ik werk maar s,avonds( en dat is een loon van 100 euro in de maand) mijn man werkt maar dat is geen vet pot dus als dit plan door gaat moet ik de oudste straks van de psz halen want wij krijgen geen kinderopvangtoeslag en de jongste moet ik dus tot 4 jaar thuis houden. Bedankt gemeente die er zelf graag warm bij wil zitten in een nieuwe gemeentehuis wat gewoon onnodig is. Er staan zat gebouwen leeg maar nee de willen wat nieuws en het moet duur en dat over de kop van de onschuldige peuters gemeente je moet je schamen.

Oja en wie denkt dat ik straks mijn kind van 9.00 uur tot 13.00 uur naar de psz- nieuwestijl breng is ook gek. Dan moet ik de jongste halen om 1 uur eten erin proppen en echt proppen en dan weer naar school rennen om de oudste om 14.00 uur op te halen en wanner mag de jongste slapen????/ Geen idee want de oudste slaapt zelfs nu nog dus waar gaat dit heen.

Laat de psz voor wat het nu is prima voor die kinderen, wij als ouders kiezen toch voor deze soort van opvang!!! Als ik wil dat mijn kind naar een kdv zou gaan dan deed ik dat wel maar dat willen wij nou juist niet wij kiezen voor de psz en zelfs dat wordt onze kinderen afgenomen. .
Zo gaat deventer stuk - 03-02-2012 | 10:16
Dhr. Faas heeft punten waar ik het mee eens ben, maar voor een GROTE RASTER is het toch niet moeilijk om aan de voorwaarde te voldoen de overheid stelt? En waarom mogen de kinderdagverblijven niet eens van de taart eten? Niet alles hoeft naar Raster? Raster is bang om geld te verliezen! Kinderdagverblijven mogen nu ook de kans krijgen om kwalitatief goede zorg en educatie aan te bieden. Kinderdagverblijven hebben ook terugloop, en doordat er nu peuters ook op kinderdagverblijven komen zal de markt in positieve zin in beweging blijven... En zo hebben ouders ook de mogelijkheid om evt. toch te werken en of te studeren of misschien vrijwilligers werk te doen!

burger... - 01-02-2012 | 22:28
ouders kunnen in deze tijd best een flinke eigen bijdrage betalen voor de kinderopvang een tijd voor uitstel van een parner zoeken is er gewoon niet ze zijn al een jaar bezig met deze regeling als ik wat moet doen ga ik het ook geen jaar uitstellen maar doe het meteen. Er zitten nu kinderen in de opvang van moeders die thuis zijn en vinden het heel normaal dat dit gebeurt. want ze zeggen ik heb er recht op ( gemeente let hier eens op) het zijn wel mijn belastingcenten die er heen gaan
actieve burger - 01-02-2012 | 13:09

U kon tot 02-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Uitbreiding vliegveld Teuge

Teuge International Airport wil het grootste vliegveld voor de kleine luchtvaart worden in Nederland. Vindt u dat het vliegveld de ruimte moet krijgen om dit waar te maken?