Gratis cd met betaalde verpakking succes voor platenlabel esc.rec

donderdag 26 november 2009 | 09:02 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 november 2009 | 09:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De hoes van Poke 20 is een opgevouwen zeefdrukposter. foto Ralph Schmitz

De hoes van Poke 20 is een opgevouwen zeefdrukposter. foto Ralph Schmitz

DEVENTER - De cd is gratis te downloaden en de verpakking wordt verkocht. Dat is het nieuwe concept waarmee het kleine Deventer platenlabel esc.rec internationaal succes boekt. De gratis cd 'Poke 20' is al 16.000 keer gedownload.

De verpakking bestaat uit een opgevouwen zeefdrukposter met gelimiteerde oplage van 200, waar een lege cd-r op is geklikt. Deze 'hoes' kost de liefhebber tien euro. Er zijn er nu bijna honderd van verkocht. De cd bevat een remix van gamemuziek van de Commodore 64.

De 16.000 downloads stemmen Deventenaar Harco Rutgers van esc.rec zeer tevreden. "Dat is fors voor een klein label. Bij een betaalde oplage is 25.000 verkochte cd's goed voor goud. Hoewel het hier gaat om een gratis cd, geeft het wel de verhoudingen aan. Dit is een experiment met een nieuwe manier van muziekdistributie. De muziek is gratis en mensen die waarde hechten aan het hebbeding, betalen daarvoor."

'Poke 20' is een samenwerkingsproject met het Productiehuis Oost-Nederland (ON) rond de elektronische muziek van de Commodore 64 spelcomputer uit de jaren tachtig.

ON heeft enkele jaren geleden een cd uitgebracht met deze muziek, gespeeld door een klassiek orkest. Daarna werden artiesten over de hele wereld uitgenodigd om een remix te leveren van het nummer 'Monty on the run', in de versie van het klassieke orkest. Dat heeft nu een cd opgeleverd met 21 remixen die is uitgebracht door esc.rec.

Rutgers bracht onlangs ook een gratis te downloaden album uit van Tjeerd Folmer (Transfolmer remixes) uit Groningen. Hiervoor kreeg Folmer toestemming van de Britse band Radiohead om zijn remix van het nummer Nude uit te brengen.

Transfolmer en Poke 20 zijn te beluisteren op Luisterpaal.nl van de VPRO. "Dat is uitzonderlijk voor gratis downloads van een klein label", zegt Rutgers. www.escrec.com , www.oninternet.nl

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .


Verkiezingen

Specials

Cameratoezicht

De Deventer politiek debatteert na de verkiezingen over cameratoezicht. Tegen plaatsing van camera’s op handelspark de Weteringen tegen diefstal en andere criminaliteit lijkt weinig weerstand te bestaan. Camera’s op bijvoorbeeld de Brink stuiten op meer weerstand. Wat vindt u ervan?