STN

Dickens Festijn onder winterdeken

door Nicolai Lensen. maandag 21 december 2009 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: maandag 21 december 2009 | 15:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Arme sloebers in de sneeuw. Het witte kleed vormde op de tweede dag van het Dickens Festijn een prachtig decor. Foto Ab Hakeboom

Arme sloebers in de sneeuw. Het witte kleed vormde op de tweede dag van het Dickens Festijn een prachtig decor. Foto Ab Hakeboom

DEVENTER - Met een temperatuur tot tien graden onder nul heeft Deventer het koudste Dickens Festijn ooit beleefd. Het was ook een van de meest sfeervolle edities, dankzij de witte sneeuwdeken.


Door het barre winterweer trok het straattheaterfestival in de historische stadswijk het Bergkwartier minder bezoekers dan in voorgaande jaren. De organisatie kwam uit op 95.000 bezoekers, tegen 120.000 vorig jaar. Opvallend was dat veel Deventenaren het festival bezochten, terwijl die het festijn de laatste jaren juist links lieten liggen vanwege de lange wachtrijen. "Blijkbaar wisten de Deventenaren dat het rustig zou worden en zijn ze nu gekomen", zegt Anjo de Bont namens de organisatie.

Eindelijk kreeg Deventer zijn 'witte' Dickens Festijn. Het witte kleed dat gisteren viel, paste naadloos bij het feeërieke festival. Van het vertrouwde beeld met lange wachtrijen bij de entree was door het winterweer dan wel geen sprake, vijf minuten wachten is in de extreme vrieskou ook al een hele opgave: "We redden het wel", rilt Rie ten Bos uit Gelderse Tiel.

Er wordt warme koffie uitgedeeld en langs de rij houden EHBO-medewerkers een oogje in het zeil. De Bont: "We zijn alert en de EHBO is extra inzetbaar." Uiteindelijk zorgden de ijzige omstandigheden de niet voor grote problemen. Vanwege onderkoeling moest een handvol bezoekers worden geholpen en door een glijpartij brak een van de bezoekers een pols. Knap lastig was het dat alle klaargezette publiekstoiletten bevroren.

Onder de bezoekers zijn ook bussen vol met toeristen uit Duitsland, België en Engeland. "Simply wonderful", zegt Ann Marylin, uit Bexhill aan de Britse zuidkust. "Ik ben een fan van Dickens en ook bij ons is dit festival bekend. De acteurs spelen geweldig en door de sneeuw is het net een sprookje."

Zij drinkt met haar vriendinnen een glühwein en eet een wafel. De verkopers van warme dranken en spijzen doen goede zaken. " Snert is niet echt Dickens, maar de mensen vinden wel lekker", zegt een Bergkwartierbewoner vanachter zijn kraam vol huisgemaakte lekkernijen. " Niet alleen vanwege de sneeuw, maar ook omdat het iets minder druk is, is het dit jaar een fantastisch festijn."

Tijdens het Dickens Festijn kwamen voor de negentiende keer de verhalen van de Britse schrijver Charles Dickens tot leven. Zo'n negenhonderd personages uit boeken als A Christmas Carol en Oliver Twist bevolkten de smalle straatjes van de historische stadswijk. Voor de acteurs was het afzien. Vaker dan normaal zoeken zij binnen de warmte op. "Ik heb mijn zoon gevraagd thermo-handschoenen te halen. Ik draag al verschillende lagen, maar het is zo extreem koud", verzucht Tineke ten Bulte, één van de deelnemers.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Juist doordat er wat minder bezoekers waren en de door de weersomstandigheden bijzondere "echte" Dickenssfeer, mag Dickens 2009 een succes genoemd worden.

Orlando - 21-12-2009 | 16:17
Wij hebben genoten 19 December,2009 in Deventer, het verblijf in Hotel Royal was uitstekend
verzorgd de prijs kwaliteit verhouding was zeer goed, een geweldige keuken. Helaas door de dreigende verkeersproblemen zijn wij reeds Zondag morgen weer vertrokken, bij het station heeft een jongen in een groen jasje(vrijwilliger) ons (79+79+84jaar) uitstekend geholpen met het sjouwen in de gladheid van onze bagage.Ik ben nog geintervieuwd op straat en het is opgenomen ,de tv man zei het staat op de Webside waar kan ik die vinden ? Groeten van Arie van Vliet uit Boskoop
Arie van Vliet - 21-12-2009 | 16:15

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .


Headlines uit de regio

Video

Specials

Discussie

Bert van Marwijkplein?


In Deventer wordt een initiatief ontwikkeld voor de realisering van een Bert van Marwijkplein. Want vindt u? Verdient de coach van Oranje een plein in zijn geboorteplaats?