Carillon klinkt weer over stad

  vrijdag 25 december 2009 | 10:59 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 26 januari 2010 | 15:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.

DEVENTER - Het carillon van de Lebuïnustoren klinkt weer over de stad. Stadsbeiaardier Roel Smit heeft het gerestaureerde beiaard op Kerstavond officieel in gebruik genomen door het spelen van kerstliederen.

Op het Grote Kerkhof had zich een groepje belangstellenden verzameld, onder wie burgemeester Andries Heidema, om de nieuwe klank van het carillon te beluisteren. De reacties waren positief. "Het klinkt helderder", zei een van de aanwezigen. De 47 klokken zijn anders geplaatst in de toren en ze hebben nieuwe klepels gekregen.


Zo klonk het carillon voor de restauratie

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gelukkig! we zijn weer compleet!
Charlotte - 26-12-2009 | 15:32

U kon tot 25-02-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Uitbreiding vliegveld Teuge

Teuge International Airport wil het grootste vliegveld voor de kleine luchtvaart worden in Nederland. Vindt u dat het vliegveld de ruimte moet krijgen om dit waar te maken?