Inbrekers Kijkshop neergeschoten

Auteur: door Sandra Bouck |   woensdag 10 februari 2010 | 07:29 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 19 februari 2010 | 17:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Regiomanager Jeroen Kayser, die na alle commotie de hele dag stand-by was in de Deventer Kijkshop, veegt glasscherven bij elkaar. Op het trottoir zijn nog de bloedvlekken te zien van de beide door de politie neergeschoten inbrekers. foto Ronald Hissink

Regiomanager Jeroen Kayser, die na alle commotie de hele dag stand-by was in de Deventer Kijkshop, veegt glasscherven bij elkaar. Op het trottoir zijn nog de bloedvlekken te zien van de beide door de politie neergeschoten inbrekers. foto Ronald Hissink

DEVENTER - Twee inbrekers bij de Kijkshop in Deventer zijn gistermorgen door de politie neergeschoten toen ze met hun buit het pand verlieten.

Een agent die met een collega op de inbraakmelding aan de Korte Bisschopstraat afgekomen was, voelde zich zo bedreigd, dat hij zijn wapen trok. Beide verdachten, een 17-jarige Edenaar en een 19-jarige man uit Veenendaal, werden getroffen. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht maar verkeren niet in levensgevaar.

Waar ze geraakt zijn, wil de politie niet zeggen, maar filiaalhouder Erik Karselius meent dat de één in zijn been geschoten is en de ander in de borst. ,,Ik was er zelf niet bij, maar een collega die vlakbij woont en als eerste bij de winkel was, zag de neergeschoten mensen op de grond liggen.'' De rijksrecherche onderzoekt het schietincident.

Volgens Karselius had het tweetal gouden sieraden meegenomen. De Deventer winkelier werd ook vorige week al geconfronteerd met een inbraak in zijn filiaal. Toen werden digitale camera's gestolen.

Met het neerschieten van de twee inbrekers is mogelijk een einde gekomen aan de reeks inbraken die de winkelketen landelijk al maanden teistert.

Onder meer Apeldoorn, Winterswijk en Venray werden bezocht, en vorige week werden op drie achtereenvolgende nachten winkels in Sneek, Heerenveen en Drachten beroofd. Steeds bleek daarbij dat de dieven het gemunt hadden op gouden sieraden, zegt woordvoerder Jan Stal van het hoofdkantoor van Kijkshop. ,,Vorige week hebben we daarom besloten dat bij alle filialen aan het einde van de dag het goud uit de vitrines wordt gehaald en in de kluis wordt opgeborgen.'' Ook in Deventer lagen de duurste gouden sieraden in de kluis toen de inbraak werd gepleegd.

De Kijkshopwoordvoerder wil niet zeggen met hoeveel inbraken de keten is geconfronteerd. "We weten ook niet of het steeds om dezelfde daders gaat. Wellicht is hiermee de reeks een halt toegeroepen. We nemen alle maatregelen die we kunnen om inbraken uit te sluiten, maar je staat soms machteloos. Bij nieuwe filialen proberen we nu wel standaard rolluiken aan te brengen en bij bestaande filialen doen we versneld."

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zo hoor je nog eens iets over je ex.....!!
Een ex - 15-09-2010 | 12:07
het is me neef eentje is in ze wang geschoten en andere in de been de een kan niet meer lopen het is niet normaal
ossy - 16-02-2010 | 20:47
goed gedaan
said - 13-02-2010 | 18:48
@johannes

volgens mij snap jij het niet helemaal t moet tog niet gekker worden Jij staat precies voor wat mis is met deze samenleving de agenten de schuld geven omdat 2 ****** niet normaal willen werken voor hun geld ben vorige week zondag toevallig zelf overvallen in mijn winkel met een vuurwapen en had graag gezien dat deze 2 dienders toen toevallig de hoek om kwamen lopen
Mark - 13-02-2010 | 00:42
Johannes - 10-02-2010 | 19:06
U is grappenmaker?
Venter - 10-02-2010 | 20:50

U kon tot 21-03-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Het nieuwe winkelen in Deventer

Denkt u dat winkels meer klanten trekken als ondernemers meer gaan doen met mobiel internet en sociale media, zoals Facebook en Twitter?