Auteur: door Nicolai Lensen |
zaterdag 06 maart 2010 | 07:10 | Laatst bijgewerkt op:
zaterdag 13 maart 2010 | 23:09
DEVENTER - Om de verwachte miljoenenbezuinigingen op te kunnen vangen, ziet de gemeente Deventer voor ruim twintig miljoen euro aan mogelijkheden om te besparen of extra geld te verdienen.
De woensdag gekozen gemeenteraad kreeg gisteravond tijdens een kennismakingsbijeenkomst direct het uitgebreide besparingspakket voor de kiezen. De gemeente krijgt vanaf 2012 hoogstwaarschijnlijk fors minder geld van het rijk en moet dan bezuinigen. In het slechtste geval gaat het om vijftien miljoen euro. Er is een rapportage gemaakt met 95 mogelijke bezuinigen, besparingen op de gemeentelijke organisatie of mogelijkheden voor hogere inkomsten. Hieruit kan de politiek in een later stadium kiezen.
Het gaat om 13,1 miljoen aan bezuinigingsmogelijkheden, waarbij op voorhand niets is uitgesloten. De besparingslijst is daardoor divers en soms vérgaand. Het gaat bijvoorbeeld over het sluiten van het Borgelerbad, maar ook over het opheffen van de brandweer in Colmschate. Ook is er voor 7,3 miljoen aan 'verdienopties' in kaart gebracht. Het gaat dan over verhoging van de belastingen of de parkeertarieven, maar bijvoorbeeld ook om het heffen van toegang tijdens het Dickens Festijn.