Jonge bever in IJssel teken groeiende populatie

  woensdag 10 maart 2010 | 16:06 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 maart 2010 | 14:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Duidelijke sporen van een bever. Foto Staatsbosbeheer

Duidelijke sporen van een bever. Foto Staatsbosbeheer

Infraroodopname van een jonge bever in de IJssel bij Olst. Foto Landschap Overijssel

Infraroodopname van een jonge bever in de IJssel bij Olst. Foto Landschap Overijssel

1/2
start playing the slideshow
OLST - Een vrijwilliger van Staatsbosbeheer heeft in de IJssel bij Olst een beverjong gezien. Volgens Staatsbosbeheer is in dit gebied - het IJsseldal - ruim 180 jaar geleden de laatste wilde bever van Nederland gedood. De jonge bever bij Olst is volgens de natuurorganisatie een teken dat het goed gaat met de beverpopulatie.
Sinds de jaren negentig zijn namelijk op verschillende plekken in Nederland, zoals de Biesbosch, Geldersche Poort en Flevoland, weer bevers uitgezet. Sinds 2005 worden ook regelmatig bevers gesignaleerd in het IJsseldal, maar een jonge bever was hier nog niet gezien.

Staatsbosbeheer vermoedt dat het jonge dier in juni 2009 ergens in het IJsseldal is geboren. De bever is 's nachts gesignaleerd met een infraroodcamera. De dieren laten zich overdag niet zo gauw zien, al laten ze met omgeknaagde bomen soms wel heel duidelijke sporen achter. Staatsbosbeheer verzorgt onder meer in het IJsseldal en de Bieschbos excursies waarbij aandacht is voor dit soort sporen.

De bever is in Nederland in 1826 uitgestorven door vernietiging van het leefgebied en de jacht. Met de kolonies die in de jaren negentig zijn uitgezet, gaat het volgens Staatsbosbeheer over het algemeen goed. Het aantal bevers in Nederland staat nu op ruim 500.

De ontdekking werd gedaan door een vrijwilliger die tevens lid is van de Beverwerkgroep. Leden hiervan gaan bijvoorbeeld op pad als mensen aangeven ergens een bever te hebben gezien.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Kijk, dit zijn de leukere berichten :)
Joostvg - 11-03-2010 | 14:17
Hij het Ed. Zijn broer Willem
MK - 11-03-2010 | 12:09

U kon tot 10-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Het nieuwe winkelen in Deventer

Denkt u dat winkels meer klanten trekken als ondernemers meer gaan doen met mobiel internet en sociale media, zoals Facebook en Twitter?