STN

Lokale omroep aan financiële leiband

door RAYMOND KORSE. woensdag 12 juli 2006 | 07:36 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 08 juni 2007 | 09:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

12 JULI 2006 - DEVENTER - De stichting Lokale Omroep Deventer (SLOD) krijgt dit jaar 35.000 euro extra subsidie. Maar als Deventer Televisie (DTV) - die het geld weer van de SLOD krijgt - de boel op 1 oktober financieel en bestuurlijk niet voor elkaar heeft, komt verdere subsidie vanaf volgend jaar te vervallen.

Dat staat in een voorstel van burgemeester en wethouders dat vanavond tijdens de Politieke Markt Deventer wordt besproken.

De 35.000 euro is een extra subsidie die de SLOD al eerder dit jaar heeft aangevraagd en waarmee de gemeenteraad al instemde. In totaal is toen 50.000 euro beschikbaar gesteld voor het lokale omroepbeleid. Daarvan wordt nu dus 35.000 overgemaakt naar de SLOD, die onder meer als doorgeefluik van subsidies fungeert.

De voorwaarden die de gemeente aan de extra subsidie wil stellen zijn niet mals. DTV moet per 1 oktober minstens 50.000 euro aan reclame-inkomsten of betaalde opdrachten gerealiseerd hebben. ‘En uiterlijk 1 oktober moet DTV weer een goed functionerend bestuur hebben’, aldus het college van B en W.

Omdat het college niet rechtstreeks spreekt met DTV maar met de koepelstichting SLOD, eisen B en W een maandelijkse rapportage over de ontwikkeling van de reclame-opbrengsten en driemaandelijkse berichtgeving over de realisatie van de deelbegrotingen van de betrokken organisaties, te weten de SLOD zelf, DTV en Deventer FM. Bovendien, zo willen burgemeester en wethouders, moeten onderbouwde prognoses worden overlegd van opbrengsten voor dit jaar en komend jaar waaruit het groeiperspectief, zoals dat in een meerjarenbegroting van de instellingen zelf is geschetst, overtuigend blijkt.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Was het niet veel beter geweest als er destijds geld in De Deventer Omroep was gestoken?
Dan hadden we nog een zneder die wel aan doelgroepenradio deed en voldeed v.w.b. de normen (en waarden)!
Eric Beumer - 13-07-2006 | 13:38

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .


Headlines uit de regio

Video

Specials

Discussie

Bert van Marwijkplein?


In Deventer wordt een initiatief ontwikkeld voor de realisering van een Bert van Marwijkplein. Want vindt u? Verdient de coach van Oranje een plein in zijn geboorteplaats?