Glasvezel voor heel Deventer

door FRANCISCA MULLER. vrijdag 15 december 2006 | 07:06 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 22 mei 2008 | 20:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DEVENTER - Alle ruim 40.000 huishoudens in Deventer aansluiten op het glasvezelnetwerk. Dat is de kern van een plan dat vanochtend wordt gepresenteerd door de bedrijven Y-3Net uit Deventer en Reggefiber uit Rijssen.

Als de initiatiefnemers het plan kunnen verwezenlijken, zou Deventer de eerste middelgrote stad in Nederland zijn die volledig ‘verglaasd’ is.


Glasvezel biedt ongekende mogelijkheden voor telefonie, internet en televisie; veel sneller dan kabel en ADSL. Inwoners kunnen dan, net als nu bij de kabel, een abonnement nemen op allerlei diensten. In Deventer bestaat al een aanzienlijk glasvezelnetwerk waarvan momenteel vooral bedrijven en scholen gebruik maken. Met het plan dat vandaag wordt gepresenteerd, zouden alle huishoudens kunnen profiteren van de bijna onbeperkte uitwisselingsmogelijkheden van informatie via de glasvezelkabel. Toepassingen als telewerken en teleleren zijn dankzij de snelheid van de glasvezel beter bereikbaar.

Met de plannen zou een bedrag van zo’n 50 miljoen euro gemoeid zijn. Ze komen uit de koker van het Deventer bedrijf Y-3Net. Dit bedrijf is een initiatief van woningcorporatie Rentree en legde al eerder glasvezel aan in de Driebergenbuurt en de wijk Fetlaer in de Vijfhoek. Voor de megaklus om de hele stad te ‘verglazen’ is Reggefiber uit Rijssen als geldschieter gevonden. Dit glasvezelbedrijf is eigendom van investeerder Dick Wessels en heeft Y-3Net overgenomen.

Reggefiber/Y-3Net wordt ook de exploitant van het net. Het bedrijf wilde gistermiddag nog geen toelichting geven op de plannen. Wat consumenten gaan betalen voor de glasvezel is nog onbekend. Het huidige tarief van Y-3Net ligt op ongeveer vijftig euro per maand voor tv, internet en telefoon samen.

Het glasvezelplan moet tussen nu en twee jaar worden uitgevoerd. De hele gemeente, inclusief het buitengebied, komt aan bod, maar Reggefiber begint in de dichtst bebouwde wijken.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het gaat nu nog om Deventer stad, niet Deventer gemeente...
Piet - 22-05-2008 | 20:29
In heel Deventer maar Bathmen hoort daar plotseling niet meer bij.
Paul - 04-01-2007 | 14:46

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

De website van de Stentor is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. De Stentor staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail .


Verkiezingen

Specials

Discussie

Cameratoezicht

De Deventer politiek debatteert na de verkiezingen over cameratoezicht. Tegen plaatsing van camera’s op handelspark de Weteringen tegen diefstal en andere criminaliteit lijkt weinig weerstand te bestaan. Camera’s op bijvoorbeeld de Brink stuiten op meer weerstand. Wat vindt u ervan?

Eagles-Ajax verplaatsen naar Amsterdam?

Het vorige bezoek van Ajax bij de Go Ahead Eagles leverde rellen in het centrum op. Moet het duel tussen Go Ahead Eagles en Ajax in Amsterdam worden gespeeld?