Rijksstraatweg in Teuge gaat volgend jaar op de schop

  vrijdag 11 juli 2008 | 05:56

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
TEUGE - De Rijksstraatweg, de provinciale weg tussen Apeldoorn en Deventer, gaat naar verwachting volgend jaar op de schop.
De provincie Gelderland heeft pakket aan maatregelen om de N344 veiliger te maken.

Het plan is de maximumsnelheid in de kom van Teuge terug te schroeven van 70 naar 50 kilometer per uur. Op verzoek van de school De Zaaier is in de spits de maximumsnelheid al 50 kilometer per uur.

De N344 wordt verder smaller gemaakt en krijgt middengeleiders. Bij de grenzen van de bebouwde kom komen chicanes, een kleinere slinger, opdat automobilisten de voet van het gas halen. Vergelijkbare chicanes liggen onder meer al op de weg tussen Deventer en Olst en Wesepe en Raalte.

Onderdeel van de plannen is verder rotondes beter te accentueren, in sommige gevallen fietsers voorrang te geven op rotondes en de fietsoversteek bij de kruising met de Zanden in Teuge te verbeteren. Eerder was er een plan om daar een rotonde aan te leggen, maar dat is nu van de baan.

De parallelweg bij het voormalige hotel De Zwaan krijgt een fietsstrook.

De provincie Gelderland heeft al informatiebijeenkomsten voor aanwonenden belegd. Men kan nu reageren op het ontwerp. Na verwerking komt de provincie met een definitief ontwerp, inclusief kostenraming. Het is de bedoeling dat de provincie en de gemeente Voorst komend najaar een besluit nemen. De verwachting is dat de weg volgend jaar op de schop kan.

U kon tot 10-08-2008 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Uitbreiding vliegveld Teuge

Teuge International Airport wil het grootste vliegveld voor de kleine luchtvaart worden in Nederland. Vindt u dat het vliegveld de ruimte moet krijgen om dit waar te maken?