'Debat moet in het Nederlands'

  woensdag 17 februari 2010 | 14:48 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 27 februari 2010 | 13:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEVENTER - Het debat met zes Turkse kandidaat-raadsleden, vrijdagavond in Deventer, moet in het Nederlands gevoerd worden.
Dat zegt Harun Oguray, een van de deelnemers aan het debat dat gehouden wordt in de kantine van Turkse Kracht. Oguray, kandidaat voor Algemeen Deventer Belang, zegt er vanuit te zijn gegaan dat Nederlands de voertaal zou zijn. Op een affiche voor de bijeenkomst staat echter - in het Turks - dat de voertaal Turks is.

Jan Oggel en Mahmut Yazici, de nummers één en drie op de CDA-lijst, bevestigen dat het debat in het Turks zou zijn. Ze vinden dat geen probleem omdat de avond is bedoeld voor oudere Turken in Deventer die geen Nederlands kunnen. ,,We willen alleen maar meer aandacht voor de verkiezingen en dat iedereen snapt waar het om gaat'', zeggen ze.

De VVD heeft volgens hen geen geschikte Turkse kandidaat kunnen vinden en daarom maakt die partij er nu volgens het CDA zo'n punt van.

Woensdagavond overleggen de zes uitgenodigde kandidaat-raadsleden hierover. Oguray: ,,Wij vinden dat het debat in het Nederlands moet zijn en dat is ook steeds onze intentie geweest. Mochten er mensen bijzitten die de Nederlandse taal niet beheersen, dan kun je daar een tolk voor inzetten.'' Oguray vindt dat de VVD, die zich in een persbericht verzet tegen de 'politieke apartheid' in Deventer, wel goedkoop probeert te scoren. ,,Ze maken er een Wilders-achtige toestand van. Het is een storm in een glas water.''

Wie het debat organiseert is overigens onduidelijk. Turkse Kracht heeft de kantine ervoor beschikbaar gesteld maar het initiatief zou gekomen zijn van een Turkse tv-zender. Welke dat is, is niet duidelijk.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
natuurlijk moet het in nederlands het is een nederlands aangelegenheid.
ze komen hier wonen dus dan leren ze dan ook maar nederlands.
als ik naar turkye of duitsland of spanje moet ik mijn ook aan passen ik ben daar gast,
dan probeer ik mijn ook verstaanbaar te maken misschien niet zo goed als de inwoners zelf
maar ik probeer het wel!!!
als de turkse samenleving dat zouden doen dan zal je zien krijg je een heel andere verhouding veel fijner.
wie weet zeg nooit nooit!!!
wilma - 27-02-2010 | 13:30
kennelijk is oguray bang geworden om stemmen te verliezen en draait hij daarom bij. hij wist natuurlijk heel goed hoe het zou gaan verlopen.
cda is echt fout bezig en probeert aandacht van eigen fouten af te leiden.
ben het met bert jansen eens: dit is koren op de verkeerde molen en vraag je dus af wie hier begonnen is. dat zijn de partijen die zo dom zijn geweest om dit op deze wijze te organiseren.
henk - 18-02-2010 | 09:40
ik denk dat het vrijdagvanavond een groot mediacircus wordt..heel rechts nederland is geintresseerd in deze ontwikkeling..het gaat allang niet meer om deventer-politiek !!!!
bert jansen - 17-02-2010 | 13:53
ik denk dat het vrijdagvanavond een groot mediacircus wordt..heel rechts nederland is geintresseerd in deze ontwikkeling..het gaat allang niet meer om deventer-politiek !!!!
bert jansen - 17-02-2010 | 13:55
De heer Oguray doet net of hij zelf geen Turks kan, dat is pas goedkoop. Op het affiche staat duideljk: het debat wordt in het Turks gevoerd. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald, maar wees dan een vent.
de witt - 17-02-2010 | 14:03

U kon tot 29-03-2010 reageren op dit artikel.