Receptie De Roje Hane (44)

  donderdag 05 januari 2012 | 15:29 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 05 januari 2012 | 15:55

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
VAASSEN - Een klein museum in de hoek van de zaal waar de receptie wordt gehouden. Het is één van de zaken waaruit blijkt dat carnavalsvereniging De Rossumdaerpers uit Vaassen 13 en 14 januari het 44-jarig bestaan viert.
Dat gebeurt vrijdag met een receptie in dorpscentrum De Wieken, de plek waar de feesten tijdens carnaval worden gehouden. Nadat een dag later eerst de ontvallen leden worden herdacht, volgt op de zaterdagavond een besloten feest voor de medewerkers.

Carnaval zit verankerd in de ziel van Vaassenaren, die zich elk jaar vier dagen Rossumdaerper mogen noemen, zegt Jan Leerkes, pr-medewerker van de carnavalsvereniging. "De eerste geschriften over dit feest dateren al van 1750, toen de heren van kasteel De Cannenburch mestkalveren ter beschikking stelden voor de viering van Vastenavond. Ruim twee eeuwen later – in november 1967 – besloot een groep enthousiastelingen de activiteiten voortaan strakker te organiseren binnen een vereniging. In de kantine van voetbalclub KCVO zag De Roje Hane (later De Rossumdaerpers) toen het levenslicht." Bij dit feit wordt vrijdag 13 januari voor het eerst stilgestaan tijdens een receptie. Belangstellenden zijn dan van vanaf acht uur 's avonds welkom in dorpscentrum De Wieken voor een gezellige avond. Er is dan livemuziek aanwezig, hoewel de band tijdens het officiële gedeelte van de receptie natuurlijk op de achtergrond blijft.

U kon tot 04-02-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Wildraster?

Moet Epe een zwijnenkerend wildraster aanleggen?

Zoek met Google op deze site