'Kou is niet fijn, maar regen is tien keer zo erg'

Auteur: door Frank Roseboom |   maandag 06 februari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op de Vaassense markt was het zaterdag een koude bedoening. foto Hans van de Vlekkert

Op de Vaassense markt was het zaterdag een koude bedoening. foto Hans van de Vlekkert

VAASSEN - "Natuurlijk is de vrieskou niet fijn voor een marktkoopman en zijn klanten, maar regen krijgen is tien keer erger", zegt marktkoopman Gerard Wijnbergen op de zaterdagmarkt in Vaassen.
Wijnbergen verkoopt al jaren wekelijks diervoeding, maar met temperaturen ver onder nul is het niet altijd een pretje. Gelukkig laten de klanten hem deze dag niet in de kou staan. "Vanmorgen was het echt ijskoud. Gelukkig heb ik er goed rekening mee gehouden. Ik heb een grote blauwe muts op en ik loop deze dag mooi op klompen, lekker warm. En mensen houden nog eens een praatje met je. We komen de dag wel door."

Wijnbergen blijft deze zaterdagmorgen behoorlijk nuchter onder de winterse temperaturen. Want, zoals de marktkoopman zegt: "Als je blijft zeuren krijg je het gevoelsmatig alleen maar kouder. Het is geen ramp hoor." Stiekem zoekt hij wel even zijn warme auto op als de aanloop even wat minder is. "Als de voeten en handen maar warm blijven. Dat is het belangrijkste."

Verderop bij marktslager Ter Weele zijn ze het niet helemaal met de opmerkingen van Wijnbergen eens. De dames Kitty en Juliena staan vooral met hun handen voor hun mond en bibberen tegen het middaguur van de kou. De voeten van de vleesverkoopsters zijn bevroren of voelen in ieder geval zo aan. Juliena: "In het begin van de ochtend, een uur of acht, was het echt niet meer normaal. Ik hoorde van mensen dat het achttien graden onder nul was. Haast niet te doen achter een marktkraam."

De marktlieden in Vaassen krijgen het vaak genoeg te horen: 'Is het nog een beetje vol te houden met die kou?', maar het is alleen maar goed bedoeld volgens Kitty. "Mensen vinden het niet zielig, maar ze kunnen zich wel indenken dat het geen pretje is om in die kou de hele dag op de markt te staan."

Het personeel van Ter Weele heeft slechts een klein kacheltje in de kraam staan, maar de warmte die het toestel uitstraalt zet niet veel zoden aan de dijk.

"We moeten het hebben van de warme chocolademelk en de koffie. Dat houdt ons nog een beetje warm en zodoende komen we de dag wel door", vertelt Juliena waarna ze snel even naar de loempiakraam loopt voor een lekkere warme snack. "Nog een paar uurtjes dan neem ik een lekkere warme douche. Gisteravond had ik wel even de hoop dat mijn baas mij af zou bellen en vanmorgen startte de auto ook nog niet, maar we zijn toch aan het werk. Ach, het heeft ook wel weer wat en iedereen heeft er last van."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
ik ben het helemaal eens met leon wij laten hun niet in de kou staan en hun ons niet
maar voel wel met hun mee wat een pracht mensen
de mensen van de markt hulde
mathilde 06 02 2012
mathilde - 07-02-2012 | 09:31
Respect voor deze marklieden dat zij de kou trotseren om hun klanten toch van dienst te zijn,
Leon - 06-02-2012 | 13:15

U kon tot 06-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Wildraster?

Moet Epe een zwijnenkerend wildraster aanleggen?

Zoek met Google op deze site