'Kritiek bond is niet terecht'

maandag 08 februari 2010 | 18:41 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 februari 2010 | 18:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

EPE - De gemeente Epe herkent zich niet in de kritiek van de Algemene Onderwijsbond (AOb). Epe zou één van de gemeenten zijn die het onderhoud van scholen laat versloffen.

Van het geld voor schoolhuisvesting dat de gemeente van het Rijk krijgt zou Epe maar rond de tachtig procent daadwerkelijk voor dat doel gebruiken. De rest wordt in andere zaken geïnvesteerd.

Volgens de gemeente zijn de cijfers waarop de onderwijsbond haar beweringen baseert incompleet. Epe geeft juist meer uit aan onderwijshuisvesting dan de gemeente binnenkrijgt via de algemene uitkering van het rijk, zegt de gemeente.

Epe is overigens niet de enige gemeente die de wind van voren krijgt.

Het gros van de gemeenten handelt volgens de AOb zo, met het gevolg dat achterstallig onderhoud ontstaat of dat scholen zich gedwongen zien om zelf noodinvesteringen te plegen met geld dat niet voor 'stenen' maar voor inhoudelijke onderwijs is bestemd.

Teveel scholen hebben volgens de onderwijsbond last van een slecht binnenklimaat, afgekeurde barakken en te kleine lokalen.

Volgens cijfers van de AOb heeft Epe vorig jaar 2,2 miljoen via het Gemeentefonds voor onderwijshuisvesting gekregen. Daarvan is slechts 1,7 miljoen (74 procent) aan dat doel besteed.

In 2008, 2007 en 2006 bedroegen deze percentages voor Epe respectievelijk 81,5, 81,1 en 79,2.
Wegens onderhoud aan de website is het tot dinsdagochtend 16 maart niet mogelijk een reactie toe te voegen.

Verkiezingen