Vroeger een van de zwaardere taken, met een tobbe en wasbord het textiel schoon krijgen, nu is het vermaak.foto Hagedoorns Plaatse
ZUUK - In de zomervakantie gaan enthousiaste vrijwilligers met de gasten van het Veluws Streekmuseum even 'terug naar toen'. Elke donderdagmiddag wordt een bepaald thema behandeld en toegelicht.
De gasten mogen ook actief deelnemen aan de diverse activiteiten. Even voelen hoe het was, even het boerenleven mee-beleven.
De themamiddagen zijn op de donderdag van twee tot half vijf. De eerste twee themamiddagen zijn geweest, er volgen er nog vier. Aankomende donderdag wordt op een ouderwetse manier de was gedaan. Met plank, wasbord, borstels en de kookketels. Op donderdagmiddag 5 augustus gaan de vrijwilligers met de gasten spinnen, weven, wolverven, breien, haken en andere zaken met die wol te maken hebben. Een echte 'woldag' dus. Op 12 augustus wordt er ouderwets buitengespeeld; kringspelletjes, hinkelen, op bussen lopen, hoepel, steltlopen, kaatsenballen, touwtje springen en spellen waar kinderen zich vroeger vermaakten. Op 19 augustus wordt er gekookt. Er wordt aandacht besteed aan de streekgerechten van de (noord)Veluwe. Daar hoort onder meer Kruudmoes bij.
Donderdag 26 augustus is de laatste middag. Dan wordt het voedsel voor de winter klaargemaakt. Bijvoorbeeld het inmaken van zuurkool en bonen en het maken van jam en het concerveren van voedsel. Hoe kwamen de bewoners zonder blikgroente en diepvries de winter door?
















U kon tot 25-08-2010 reageren op dit artikel.