LUTTELGEEST - De intensieve zoektocht naar de tienjarige, vermiste Michael van Dijk uit Luttelgeest gaat, nu het weer licht is , volop verder. Het Ambert Alert is donderdagmiddag ingetrokken. Een tijdlijn over de ontwikkelingen vanaf vanmorgen staat onderop dit verhaal.
De jongen wordt sinds gistermiddag zes uur vermist. Het zoeken concentreert zich - net als gisteravond - in Luttelgeest. Alhoewel er volgens de politiewoordvoerder Leo Dortland tientallen scenario's te bedenken zijn over wat er is gebeurd, gaat de politie uit van het gegeven dat de jongen na zijn bezoek aan zijn grootouders niet thuis is gekomen, enkele honderden meters verderop. "Wij maken ons grote zorgen", aldus Dortland, denkend aan de koude nacht die de jongen mogelijk buiten heeft doorgebracht. "Met temperaturen van min negen tot min elf en hij heeft fysiek niet veel weerstand."
Onder andere de ME is tot vier 's nachts aan het zoeken geweest. Er wordt nu geprobeerd een nieuwe ploeg ME'ers bij elkaar te krijgen.
Politie, brandweer, talloze dorpsbewoners, speurhonden en een helikopter hebben gisteravond en -nacht tevergeefs naar Michael gezocht. In principe gaat de politie ervan uit dat de jongen nog in het dorp moet zijn. "We hebben totaal geen aanwijzingen dat er wat anders is gebeurd. Dat hij in een bus is gestapt of zo. Voor tips zijn we afhankelijk van het publiek", aldus politiewoordvoerder Dortland.
Daarom werden bij het Amber Alert, dat woensdagavond werd uitgestuurd, de matrixborden boven de snelwegen vooralsnog ook niet ingezet. Dit gebeurt wel als het vermoeden bestaat dat een auto betrokken is bij de verdwijning van een kind.
Michael heeft gisteren aan het eind van de middag de woning van zijn opa en oma in Luttelgeest verlaten en is sindsdien spoorloos. Hij werd rond vier uur woensdagmiddag voor het laatst gezien in de Ruiterstraat in Luttelgeest. Hij droeg op het moment dat hij voor het laatst werd gezien een rode jas en een spijkerbroek. Hij is 1 meter 20 lang en heeft blauwe ogen. Om 18.00 uur 's avonds werd hij als vermist opgegeven. Michael heeft een verstandelijke beperking.
Het is de twaalfde keer dat er een Amber Alert wordt afgegeven. De politie maakt gebruik van de melding als er sprake is van urgente kindervermissingen- of ontvoeringen. De alarmering zorgt ervoor dat binnen 10 minuten miljoenen Nederlanders de foto van het kind te zien krijgen, bijvoorbeeld via hun mobiele telefoon, tv, computer of snelwegborden.
Tijdlijn:
9:30 uur: Verslaggever Dik van Herwaarden meldt dat burgemeester Aucke van der Werff de ouders van Michael bezoekt om hen sterkte te wensen.
10:56 uur: ANP meldt: "De brandweer in Luttelgeest is donderdagmorgen uitgerukt om een wak aan de Kade te onderzoeken. Mogelijk houdt het gat in het ijs verband met de vermissing van de 10-jarige Michael van Dijk uit Luttelgeest. Volgens een brandweerwoordvoerster zijn er luchtbelletjes gezien bij het wak."
11:28 uur: Adjuct-directeur Maaike Kieft van de Zonnebloemschoool in Emmeloord, een school voor zeer moeilijk lerende kinderen waar Michael naartoe ging, zegt zich ''razend zorgen te maken'' over het lot van de jongen. ''In een aantal groepen zijn we ingegaan op de vermissing van Michael. De leerlingen vroegen er zelf om.''
Verslaggever Dik van Herwaarden is ter plekke en meldt: "Opa Tijmen van Dijk heeft het sterke vermoeden dat Michael is meegenomen. Dat moet dan gebeurd zijn vanuit het nieuwbouwwijkje in het dorp. ''Dat kan bijna niet anders'', zegt hij.
12:17 uur: Henriët Dijk van de redactie Flevoland: "Naar aanleiding van een melding van een wak waar luchtbellen naar boven kwamen, onderzoekt de brandweer de plek aan de Kade in Luttelgeest momenteel. De brandweerwoordvoerder Agaath van der Veer wil geen link leggen met de vermissing van Michael. "Het kan een losstaande melding zijn. Feit is dat rond deze tijd een heleboel mensen het ijs opgaan om het te testen", stelt zij. Het werken onder het ijs en in het ijskoude water vormt geen probleem voor de duikers. Met speciale pakken kunnen ze deze omstandigheden prima aan. Voor zover bekend heeft de zoektocht nog geen resultaat gehad.
De brandweer heeft gisteravond tot twaalf uur 's nachts met duikers ook mee helpen zoeken naar de vermiste jongen. Een schaatsbaan bij de Loswal, waarvan het vermoeden bestond dat Michael daar geweest was, is onderzocht. Ook ander open water en slootjes zijn uitgekamd."
12:45 uur: ANP: " Het Amber Alert voor de jongen die in Luttelgeest (provincie Noordoostpolder) vermist raakte, is ingetrokken. De 10-jarige Michael van Dijk is nog niet gevonden, maar ‘het waarschuwende gedeelte is nu voorbij. Iedereen weet inmiddels dat hij vermist is’, aldus een woordvoerder van de politie donderdag. De zoektocht is nog in volle gang."
13:10 uur: Via het officiële Twitter-kanaal van de politie (@politieFlevo) komt dit bericht: "#luttelgeest opgedeeld in sectoren, ME zoekt per sector gebied af. Met ondersteuning van meerdere politiespeurhonden".
13:17 uur: Henriët Dijk vanaf de redactie Flevoland: "Naast de brandweer zoekt de ME momenteel met 67 man en speurhonden naar de vermiste Michael. Voor de operatie hebben ze Luttelgeest in vier delen verdeeld, waarna ieder gebied grondig wordt onderzocht. Er zijn veel inwoners die mee willen helpen zoeken. De politie is daarmee momenteel terughoudend omdat ze bang is dat er dan mogelijk sporen verloren gaan. Wie tips of maar een snipper van informatie heeft, wordt gevraagd te bellen met 0900 - 88 44.
De politie was afgelopen nacht overigens wel heel blij met de spontane hulp van vele inwoners. ,,Iedereen met een lampje was al fijn'', aldus woordvoerder Sven van den Burg.
De brandweer zoekt momenteel nog met duikers langs de Kade en verder in de Luttelgeestse vaart.
Sinds afgelopen vrijdag wordt overigens ook de zestienjarige Amisa Sonzonakwira uit Nagele vermist. Net als Michael heeft zij ook een verstandelijke beperking. Nadat ze de bus van Nagele naar Dronten heeft genomen, is niets meer van haar vernomen. Zij is overigens wel eerder een paar dagen zoek geweest. Volgens de politie zijn er geen aanwijzingen dat er sprake is van een misdrijf.
Politiewoordvoerder Van den Burg stelt dat er geen enkele relatie is tussen beide vermissingen. ,, Het staat absoluut op zichzelf.'' [14:59 uur: Inmiddels is gebleken dat Amisa Sonzonakwira gevonden is. Zij is in Zuid-Holland opgedoken.]
14:11 uur: De brandweer heeft het zoeken in het water en onder het ijs naar de vermiste Michael van Dijk nu gestaakt. De duikers uit Urk hebben op diverse locaties in het dorp gezocht, maar zonder resultaat. Het duikteam blijft wel standby, voor het geval de politie dit aangeeft.
Wie tips of aanwijzingen heeft, kan de politie bellen. Alle informatie met betrekking Michael van Dijk, doorgeven via 0800-6070.



Sorteer reacties












