Urk: ruimere sluizen voor Afsluitdijk

  vrijdag 11 april 2008 | 03:00 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 11 april 2008 | 03:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
URK - Veel grotere schepen dan nu het geval is moeten de Afsluitdijk kunnen passeren, vindt het CDA op Urk. Burgemeester en wethouders moeten 'de vinger aan de pols houden', vindt de partij.
Ze deed de oproep gisteravond tijdens een commissievergadering.

Urk heeft voorzichtige plannen voor een buitendijkse haven - geesteskind van het CDA. Op dit moment vindt een haalbaarheidsonderzoek plaats. Maar voor de 'maritieme ontwikkeling van Urk' is een Afsluitdijk nodig met ruimere sluizen. Zodat ook grotere schepen het IJsselmeer op kunnen varen, richting Urk voor onderhoud of afbouw.

De Afsluitdijk heeft net zijn 75-jarige bestaan gevierd. De Rijksoverheid denkt na over de dijk met het oog op de komende eeuw. Goed moment dus voor Urk om een vinger in de pap te steken. "We mogen geen afwachtende houding aannemen."

De Urker christen-democraten zijn voorstander van een sluis die zes tot zeven meter diep is, dertig meter breed, 200 meter lang en met een in principe onbeperkte doorvaarthoogte.

En daarom moet economie-wethouder Johannes Koffeman een 'duidelijk signaal' afgeven in de richting van projectleider Afsluitdijk en Omgeving, werkzaam bij de dienst IJsselmeergebied van Rijkswaterstaat.

Koffeman zou contact moeten zoeken met andere gemeenten en bedrijven rond het IJsselmeer die in hetzelfde schuitje zitten.

U kon tot 11-05-2008 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Discussie

Hebben Flevolandse kinderen nog voldoende ruimte om buiten te spelen?

Fietstochten