foto ANP
Essent windpark Westermeerdijk ten noorden van Urk aan het IJsselmeer. Het windmolenpark bestaat uit 50 windturbines die voor 24.000.000 kWh groene stroom per jaar zorgen. Dit is het electriciteitsgebruik van 8.000 huishoudens. KOEN SUYK CAPITAL FEATURES ANP
URK (ANP) – Het bedrijfsleven van Urk heeft bezwaar gemaakt tegen de plannen voor de bouw van het grootste windmolenpark van Nederland bij het dorp. Dat maakten de Bedrijfskring Urk en de Vereniging van Visgroothandelaren Urk vandaag bekend.
Zie ook:
Rijk, provincie en de gemeente Noordoostpolder willen het park met tachtig tot honderd molens ten noorden en zuiden van Urk aanleggen. Een deel van de windwieken komt in het water te staan. Het bedrijfsleven van Urk vindt dat dit het uitzicht op het dorp verpest voor bootpassanten op het IJsselmeer.
‘Dat gaat ten koste van de ontwikkeling van de toeristische economie in ons
dorp’, zegt voorzitter Evert Jansen van de bedrijfskring. Ook zou het park
de groei van een bedrijventerrein in Urk en de aanleg van een buitendijkse
haven in de weg staan. Het bezwaar van het bedrijfsleven wordt gesteund
door de Kamer van Koophandel Gooi-, Eem- en Flevoland, VNO-NCW/MKB Flevoland
en de Stichting Urk Promotie.
Volgens de bezwaarmakers zijn er genoeg alternatieven voor groene energie in
de polder en Urk. ‘Onlangs hebben wij een gesprek gevoerd met de Gasunie
over de mogelijkheden voor het winnen van gas uit onder meer visafval.
Daarbij zouden ook afvalstromen uit de agrarische sector kunnen worden
betrokken.’ Jansen denkt ook aan zonnecollectoren op de daken van de
boerenschuren in de polder en de visbedrijven op Urk.






Sorteer reacties













U kon tot 12-12-2008 reageren op dit artikel.