BIDDINGHUIZEN - Het artikel in de Stentor van vrijdag over de Game Fair in Biddinghuizen heeft tot verontwaardigde reacties geleid van dierenliefhebbers, die met name de uitlatingen van Roel Ketelaar van FlevOnice hekelen.
Zie ook:
Fractievoorzitter Melissa Bax van de Flevolandse statenfractie van de Partij voor de Dieren zegt in een reactie dat "het jagers vooral gaat om het eigen plezier ten koste van dieren". Zij wijst erop dat "jagers en Circus Renz elkaar opzoeken gezien hun gezamelijke interesse voor dierenmishandeling." Het stoort Bax dat de provincie Flevoland vrij makkelijk vergunningen afgeeft voor het afschieten van hazen en reeën. Bax: "Het komt er gewoon op neer dat zij graag met een groot geweer weerloze dieren doodmaken." "Bruut en dieronterend", noemt Melissa van Wessum de jacht en het gebruik van circusdieren.
P. van der Steen zegt geschrokken te zijn van "hoe dieren op de Game Fair behandeld worden en hoe men daar tegen dieren aankijkt. Volledig respectloos."
Barend Teunissen merkt op dat "zelfs een leek kan zien dat circusdieren wegkwijnen en veel stress hebben."
De 11-jarige Melinda Jansen stelt in haar brief dat leeuwen bijvoorbeeld in het bos in Afrika horen te rennen, in alle vrijheid. "Die mag je niet mishandellen en in hele kleine hokken proppen." Een advies voor iemand die dieren wil zien: "Ga naar animalplanet."


Sorteer reacties













U kon tot 01-11-2009 reageren op dit artikel.