Albasten huwelijk; al 75 jaar een paar

  maandag 15 maart 2010 | 07:59 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 08:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Echtpaar Van Merkesteijn toont zijn trouwfoto van driekwart eeuw oud. foto Studio Kastermans

Echtpaar Van Merkesteijn toont zijn trouwfoto van driekwart eeuw oud. foto Studio Kastermans

LELYSTAD - Een albasten huwelijk komt bepaald niet elke dag voor. Zeker niet in een nog jonge stad als Lelystad. Er werd gisteren dan ook uitgebreid stilgestaan bij het 75-jarig huwelijk van Carel en Rie Van Merkesteijn-Berkeij. Burgemeester Margreet Horselenberg kwam op de koffie.

Lelystads eerste burger is voor de Van Merkesteijns geen onbekende. Al vier keer kwam ze immers op verjaardagsbezoek bij de eeuweling, die inmiddels 103 jaar is. Van Horselenberg had namens Hare Majesteit de Koningin de Flevolandse kamerheer B. Fokkens meegenomen. Waarmee maar gezegd is dat het toch best een beetje bijzonder is, een echtpaar dat in 1935 in het huwelijksbootje stapte.

Carel en zijn zes jaar jongere Rie leerden elkaar ruim tachtig jaar geleden kennen tijdens een mandoline-uitvoering. Destijds woonden ze allebei nog in Amsterdam, waar ook het huwelijk voltrokken is. Het echtpaar kreeg twee dochters, een zoon, gevolgd door twee kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Tot 1981 woonde het gezin in Amsterdam. Het is aan de zoon des huizes te danken dat het echtpaar Van Merkesteijn de polder in trok. Toen hij besloot naar Lelystad te verhuizen, waren vader en moeder dolenthousiast. Zo enthousiast dat ze zelfs eerder dan hun zoon in Lelystad woonden. Tot op de dag van vandaag nog met veel plezier.

In zijn werkzame leven was Carel boekhouder. Rie werkte in een modezaak. Veel van de vrije tijd ging jarenlang op aan het spelen van een potje bridge. Het albasten stel was tot een paar jaar geleden zelfs het oudste bridgepaar van Nederland. Hun geliefde kaartspel kunnen Carel en Rie niet meer spelen, maar verder is hun gezondheid nog redelijk goed.


U kon tot 14-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Het windmolenpark langs de dijken van de Noordoostpolder gaat door.

Wat is uw mening daar over?

Fietstochten